V Krnově se desítky dobrovolníků sešly v parku mezi řekou Opavou a Albertem, aby opět společně vyčistily od odpadků tuto část města. S úklidem v těchto místech pomáhal také starosta Tomáš Hradil. Rozběhla se při tom také diskuse, zda by čistotě parku pomohlo rozmístění více odpadkových košů. Problém je v tom, že si tento odlehlý kout oblíbili bezdomovci.

„Za těch pět ročníků už jsme uklidili několik bezdomoveckých doupat, ale letos to bylo nejspíš poprvé, co se uklízecí skupinky a bezdomovci potkali na jednom místě. Tak třeba se nad sebou zamyslí a půjdou do sebe,“ konstatoval Tomáš Hradil, který je zřejmě prvním krnovským starostou, který se setkal s bezdomovci v jejich přirozeném prostředí.

Při pohledu na nejmenší děti, jak se smetákem a lopatkou hledají na chodníku a na trávníku každé smítko, starosta žertoval: „Zapomněl jsem vyřídit v technických službách, ať tu nechají toho smetí trochu víc, aby děti měly radost.“

Krnovští skauti zvyklí překonávat překážky se rozhodli prolézat i ty nejhustší křoviny, kam se dospělý pracovních technických služeb při nejlepší vůli nevleze. Vymýšleli při tom nejrůznější hry jako soutěž o nejkurióznější úlovek nebo kdo dřív najde druhou botu do páru.