„Já jsem už stará cukrářka, pečivo jsem na Buchtobraní přinesla jen tak ženám pro inspiraci. Mám velkou radost z výhry. Jak říká skoro každým rokem zpěvák Karel Gott, tentokrát jsem to opravdu nečekala," radovala se z vítězství a také z dárkového koše nejlepší letošní staroměstská cukrářka Jarka Vymazalová.

Každý z pěti porotců mohl udělit soutěžícím pekařům a cukrářům maximálně pět bodů.

Jarka Vymazalová ztratila pouhý jeden bod, tak lahodný její dortík byl.

„Jenom abyste věděli, péct jsem vítězku naučil já. Všechno, co ona umí, je čistě moje práce," tvrdil Deníku s obrovskou přesvědčivostí soupeř Zbyněk Pavlík. Jeho slova vítězka nepotvrdila, naopak se jen potutelně usmívala, a raději i s vítězným košem odkráčela.

Studentka peče odmalička

Jednou z prvních a vlastně i nejmladších, kteří přinesli na Buchtobraní vlastní sladké pečivo, byla Barbora Kolátorová z Ostravy. Do Starého Města jezdívá s rodinou za babičkou. Upekla perník s čokoládou. „Není složitý na upečení, chce to cvik. Já peču doma každý víkend," řekla teprve patnáctiletá pekařka.

„Dcera mě už i vyhodila z kuchyně. Často nás překvapí, když po příchodu domů máme napečeno," těšila se ze šikovné dcery maminka Jitka Otáhalová.

Studentka peče již od třinácti let a je na ní vidět, že ji práce v kuchyni velice baví. Je schopna uvařit celý oběd. „Dcera mi do vaření stále mluvila: Mami, to udělej takto, to tak. Raději jsem jí kuchyň přepustila. Je schopna připravit naprostou lahůdku, a to s minimem surovin," uvedla maminka.

Rovněž babička Dagmar Otáhalová je vyhlášenou kuchařkou, která vaří v kuchyni bruntálské obchodní akademie na náměstí Jana Žižky.

Jedním z porotců byl v novém areálu u fotbalového hřiště Miroslav Sedlák ze Starého Města. „Jsem zvědavý, co na to ochutnávání pečiva a dortíků řekne moje cukrovka. Dneska už má cukrovku kde kdo, že ano. Kdo ji nemá, ten je vlastně takový chudák," usmíval se Sedlák.