„Betonuje se konstrukce jižní tribuny, zároveň probíhají práce na stavbě šaten a sociálního zařízení a dokončují se vnitřní instalace. Veškeré práce budou provedeny do konce roku,“ uvedl vedoucí investičního oddělení odboru regionálního rozvoje Městského úřadu v Krnově Georgios Bazakas. Na jižní tribuně vznikne 505 míst pro sedící a 360 míst pro stojící diváky a pod ní tři šatny a sociální zařízení. Kromě výstavby tribuny proběhla v letošním roce také rekonstrukce ledové plochy, která zahrnovala vybudování nové betonové desky s novým chlazením a instalaci nových mantinelů s ochranným plexisklem.

Celkové náklady na modernizaci zimního stadionu v roce 2007 dosáhnou 26 milionů korun, z toho 18 milionů korun jde ze státního rozpočtu. „Původně jsme získali státní dotaci pouze ve výši 14 milionů korun. V podstatě náhodně se podařilo prosadit tuto částku jako jmenovitý výdaj ze státního rozpočtu. Tento měsíc rozpočtový výbor ale oznámil, že nám posílil dotaci o další čtyři miliony korun. Tyto prostředky nám umožní vybudovat zázemí tří šaten. Zpracovatel projektové dokumentace, který se podílel i na předchozích etapách rozvoje zimního stadionu, je ostravská projekční kancelář OSA.

Dostala za úkol připravit dokumentaci pro všechny další etapy rozvoje zimního stadionu až do finálního stavu, abychom byli projekčně připraveni, pokud se podaří zajistit další finance,“ řekla starostka Renata Ramazanová. K dalším etapám modernizace zimního stadionu realizovaným v příštích letech bude patřit výstavba severní tribuny se šatnami a zázemím, vybudování přístavby, v níž bude hlavní vstup, pokladny, prodejna suvenýrů a síň tradic, a rekonstrukce současného vstupu do stadionu, kde jsou pokladny, bufet, šatny a sociální zařízení. Úhrnná kapacita zimního stadionu po celkové modernizaci bude 2350 diváků, 1500 sedících a 850 stojících.