Pro potřeby mentálně postižených byla v přízemí vyhrazena místnost s přilehlou kuchyňkou, kde vznikne terapeutická dílna. V bezprostředním sousedství dílny je sociální zázemí i koncertní sál, který budou mít klienti centra rovněž k dispozici, nejen pro hodiny muzikoterapie či nacvičování divadelních představení, ale i pro pohybové aktivity. Dosud musely postižené děti z Rýmařovska využívat zařízení v Bruntále. Vzdálenost ale byla zvláště v zimě problematická.

„Od nápadu zřídit centrum až po jeho otevření uplynul asi rok. Mentálně postižení vlastně zůstávají dětmi celý život a nám se podařilo pro tyto děti zajistit důstojné prostory,“ řekla Anežka Přikrylová, jedna z iniciátorek zřízení centra. Na provozu Kouzelné buřinky se bude finančně podílet i rýmařovská radnice. „Takové zařízení je potřebné. My s jeho podporou letos počítáme a stejně tomu bude i v příštích letech,“ ujistil rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala.

Buřince pomáhají i sponzoři. Při slavnostním otevření předali zástupci firmy RD Rýmařov centru symbolický šek na 20 tisíc korun. Kouzelná buřinka si už stačila vytvořit okruh spolupracovníků a jejím patronem je známý fotograf Jindřich Štreit.