V sobotu dopoledne se mohou jezdci všech disciplín a kategorií zaregistrovat a pak trénovat v areálu. V pravé poledne proběhne oficiální zahájení Kopřivná festu 2010 a pak následuje závod horských kol a paralelní závod horských kol a koloběžek.

Pro diváky je připravena řada atrakcí a lákadel. Návštěvníci si mohou prohlédnout závodní automobily Czech DAKAR Teamu, které soutěží v populární rallye. Za příznivých podmínek lze absolvovat vyhlídkový let vrtulníkem, nebo se zájemci mohou projet na horských koloběžkách či si na kole vyzkoušet jízdu v bikeparku. Odpoledne se předvedou na svých strojích motokrosoví jezdci a až do půlnoci poběží hudební party.

V neděli po poledni se na hřišti u chaty Kopřivná odehraje paintballový turnaj, odpoledne se uskuteční přednáška cestovatele a dobrodruha Pavla Nováka. Zbytek večera bude opět patřit hudební zábavě. Na pondělí je připraven floorballový turnaj a v úterý festival zakončí společná horská túra ve stylu severské chůze Nordic Walking s instruktory.