„Krnovské škrobárny patří k dlouholetým partnerům nemocnice. Jsem velice rád, že jako úspěšný podnikatelský subjekt se snaží podílet na zlepšovaní služeb nemocnice, zajišťující zdravotní péči pro občany celého regionu. Tohoto daru si nesmírně ceníme,“ sdělil Roman Gavanda, ředitel krnovské nemocnice.

Pacientské ohřívací systémy představují optimální způsob prevence hypotermie. Systémy tvoří několik typů vyhřívacích částí, variabilních přikrývek i návleků a příslušná kontrolní řídící jednotka pro přesnou regulaci rozložení tepla. Mohou být použity během operace, ale také před operací a v pooperačním období. Využít je mohou také záchranné služby. Více než devadesát procent tělesného tepla je odváděno přes kožní povrch. Efektní ohřívače tedy kryjí co možná největší část povrchu těla.

Veškeré systémy mohou být kombinovány podle potřeby a tak mohou s maximální flexibilitou pokrývat celé tělo pacienta při jakémkoli typu chirurgického výkonu. Vybrané elementy ohřívacího systému jsou snadno použitelné při zahájení operace, ale také v jejím průběhu. Pacientský ohřívací systém nabízí optimální možnosti ohřevu rovněž pro děti.

Krnovská škrobárna dle našich informací již v minulosti zakoupila pro operační sály krnovské nemocnice kontejnery pro sterilní ručníky, které dodnes pomáhají při práci operačních týmů.