Byl to nezapomenutelný koncert, když v říjnu 2008 sbor Ars Voce s dirigentem Kamilem Trávníčkem dělal Karlu Gottovi předskokana v krnovském divadle. Padesátka sboristek ze Střední pedagogické a zdravotnické školy Krnov v úvodních skladbách naladila publikum na vystoupení Karla Gotta, který byl díky přípravám na vánoční turné ve skvělé pěvecké formě.

Karel Gott jako hlavní host otevření Zámečku v Petrovicích u Karviné, rok 2013.
VIDEO: Takhle vypadala vystoupení Karla Gotta v městech severní Moravy a Slezska

Posluchači se dočkali svých hitů jako Oči má sněhem zaváté, Trezor, Lady Carneval, Má první láska se dnes vdává, Ces´t la vie, Dám dělovou ránu, Krášlím Tě lásko, Angelina, Pretty woman nebo Čas růží. Pak Karel Gott pozval sboristky i jejich dirigenta znovu na pódium. Dívky totiž nazkoušely píseň Včelka Mája, a při generálce se s Karlem Gottem sezpívaly. Tento speciální přídavek nikdo nečekal a publikum bylo nadšené.

O pár let později v březnu 2011 si Karel Gott cestou na koncert do Opavy udělal čas navštívit zkoušku Ars Voce na SPgŠ a SZŠ.

Snímky z akce Zlatý slavík, která se konala na přelomu března a dubna 1965 v Jeseníku.
Na Karla Gotta vzpomínají i v Jeseníku. Převzal si zde Slavíka

„Dozvěděl jsem se, že sbor Ars Voce slaví letos deset let. Za tak krátkou dobu se vypracoval na špici českých sborů a uspěl i v zahraniční. Vzpomněl jsem si na naše vystoupení a cesty do Opavy jsem využil, abych sboru popřál k jubileu,“ uvedl Karel Gott, kterému se dokonale podařil moment překvapení.

Tato Gottova návštěva Krnova proběhla v tichosti, bez pozornosti médií a bez účasti veřejnosti.

Den otevřených dveří ve Spojených slévárnách v Krnově.
Reality show ve slévárnách v Krnově: "Fireshow" byla fascinující, podívejte se!