Po rekonstrukci totiž jejich původní sídlo, Flemmichova vila, celé začalo sloužit výstavním účelům městského muzea. Přesto se spolek nevzdal a za několik měsíců změnil smutné a zšeřelé prostory bývalého internátu na náměstí Míru v neuvěřitelně příjemné místo. Okukovat, posoudit a bez výhrad nakonec zaslouženě pochválit měla veřejnost šanci v pátek 2. prosince. „Všude kam nás radnice umístí, tam to zvelebíme,“ napůl žertem prohlásil ve své řeči aktivní člen sdružení Petr Ondruška. Jeho slova nebyla neoprávněnou samochválou. V nových prostorách se členům sdružení podařilo vykouzlit několik komorních místností přímo lákajících k posezení, včetně kavárničky. Interiér v teplých barvách s klubovkami i proutěnými křesílky a rozptýleným osvětlením navíc zdobí dokumentární i umělecké snímky fotografky Květy Kukelkové. „Kavárnu chceme provozovat denně v odpoledních hodinách. Měla by být otevřena od 16 do 21 hodin. Věříme, že zde najdou cestu nejen obyvatelé této čtvrti,“ vysvětlil předseda sdružení Petr Kučera.

Spolek si chce provozem kavárny přivydělat na provoz. „Momentálně nejsme schopni spočítat, jak vysoké budou provozní náklady v tomto objektu, topit se teprve začalo. Vybíráme sice členské příspěvky, ale každá koruna, kterou získáme navíc, se nám asi bude hodit,“ přiznal Kučera. V novém sídle sdružení našly své místo i ženy cvičící jógu, mimo komorních kluboven je zde také malá zasedací místnost, šatna a přípravna. Pro větší akce určené široké veřejnosti zůstalo občanskému sdružení v programu samotné Flemmichovy vily zachováno několik volných termínů. Přestože tedy dnes svůj název neoficiálně a žertem změnili na Občanské sdružení Flemmichova vila Míru, budou stále neopomenutelnými partnery dramaturgie ve vile.

V průběhu měsíce ledna se do budovy na náměstí Míru začnou stěhovat další obyvatelé, Městské informační a kulturní středisko, ekologická výchova a muzeum. A protože zde sídlí už dávno kino Mír, stane se objekt kulturním centrem města.