Vášnivý sportovec a milovník adrenalinu Jaroslav Mlček z Krnova se letos v lednu vážně zranil na lyžích v Alpách. Na prudkém svahu si při pádu způsobil komplikovanou zlomeninu nohy, která si vyžadovala sešroubování kostí a následné několikaměsíční léčení spojené s rehabilitací.

Bezprostředně po zranění byl sportovec přepraven z Alp do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde mu nohu výtečně zoperovali. Nepříjemně ho ale překvapil odtažitý a neosobní přístup ostatního personálu v krajské nemocnici. Zraněný muž může srovnávat přístup k pacientům v krajské nemocnici s tím, co prožil při následné péči v krnovské nemocnici.

„V Ostravě mi zlomeninu výborně zoperovali, ale přístup personálu byl velice zvláštní. Všichni tam berou všechno až moc profesionálně a výsledkem je, že zájem o pacienta ze strany sester či ošetřovatelek byl nevalný. Ve srovnání s Ostravou si v Krnově pacienti opravdu nemají na co stěžovat. Sestřičky jsou příjemné a s pacientem jsou v kontaktu nepřetržitě,“ srovnává Jaroslav Mlček.

Právě lidský přístup k pacientovi má v mnoha případech podle Mlčka příznivý vliv na jeho psychiku i proces uzdravování. Aby se nemocnici za vynikající péči odvděčil, pořídil uzdravený Mlček na oddělení rehabilitace nový rotoped. K tomu zakoupil na dětské oddělení nový DVD přehrávač, jelikož se ten původní právě porouchal.

„Krnovská nemocnicie je plná úžasných lidí, kteří berou pomoc ostatním jako samozřejmost. Byl jsem rád, že jim můžu pomoci v jejich práci zakoupením nového rotopedu. Děti, kterým v nemocnici chybí rodiče, se zase mohou dívat na své oblíbené filmy,“ zakončil Mlček.

Vedení nemocnice se s podobnými dary od pacientů nesetkává často. „Lidé prostě poděkují personálu a odejdou. Uvidíme je až zase někdy potřebují naši pomoc, ale jinak se po uzdravení už obvykle k nám nevrací. Proto celou nemocnici překvapilo, když se tady objevil Jaroslav Mlček s rotopedem a novým DVD přehrávačem. Na podobné dary ze strany pacientů nejsme zvyklí,“ řekl Ladislav Václavec, ředitel nemocnice.