Kdo se dostaví za zábavou v sobotu 1. nebo neděli 2 května na Sovinec mezi 9. a 18. hodinou, pro toho jsou připraveni vystoupit členové několika souborů.

Účinkují Skupina historického šermu TAURUS, Divadelní a šermířská společnost GRÁL, Skupina historického šermu Revertar, bruntálský Divadelní soubor Záplata a gotická katovna ORDÁL, Historická posádka Špinavci, Sokolník Monti a pohádková babička.

V sobotu 1. května čeká od 18 do 20 hodin přítomné pálení čarodějnic s pečením hadů přímo na ohni, ústředním motivem je otázka Vyšetří inkvizitor kdopak škodí v zemi? Většina vystoupení se odehrává na pátém nádvoří.

Kdo má zájem o prohlídky Sovince i s průvodcem, může s ním vyrazit do zákoutí hradu v 9.45, 10.30, 12, 12.45, 13.30, 15, 15.45, 17 a 18 hodin. Děti si mohou vyzkoušet střelbu z luků nebo obdivovat sokolníka a jeho dravce.

Na Sovinci je stále co obdivovat, čím se bavit a nad čím se usmívat. Dospělí platí za vstup sto korun, rodinné vstupné činí dvě stě devadesát korun. Mládež do patnácti let, studenti a důchodci platí pětaosmdesát korun.