Jako rozcvička pro soutěžící byla první soutěž Sprint. Pravidla byla jednoznačná: vypít co nejrychleji půllitr piva. S neskutečným časem 5,51 sekundy zvítězil Jarda Tegza, druhý byl Petr Zouhar a třetí Marcel Jung. Následovala silová disciplína Bench, při níž měli závodníci za úkol dostat co nejvícekrát nad hlavu plnou bečku piva. S jasnou převahou deseti zdvihů uspěl Marek Pokuta, kterému se to povedlo 64 krát.

Předposlední disciplína – štafeta – přivedla na scénu i ženy. Každé ze čtyřčlenných družstev muselo mít ve svém středu jednu ženu. Štafeta se musela dopít do cíle co nejdříve. První do tohoto souboje šlo družstvo Šipkařů, jimi nasazenou laťku se podařilo překonat famózním finišem Jardy Tegzy pouze jedinému mužstvu – Tegzovcům. Ti zvítězili časem 29,74 sekund. Třetí byli Fíci.

Pak už Kotelnu čekal vrchol večera. Do soutěže o Pivní břich 2007 se přihlásili tři borci. Mezi vítězem a třetím byl přitom rozdíl pouhé dva centimetry. Titul si tak odnesl Martin Tománek s úctyhodnými 136 centimetry obvodu, druhé místo má Marek Kolář se 135 centimetry a bronz patří Jardovi Tegzovi a jeho 134 centimetrům. O atmosféru večera se skvěle staral DJ Vítek.