Zasedací místnost na Územním odboru Policie ČR v Bruntále se v pátek 19. března proměnila ve výstavní galerii. Svá díla zde vystavovaly děti z mateřských školek i základních škol a z velkého množství krásných kreseb, maleb a koláží bylo těžké vybrat vítěze.

Malí výtvarníci měli možnost svá díla ladit do tří témat. Témata pro výtvarné práce byly zaměřené na bezpečnost dětí, dopravní problematiku a dětské úrazy.

„Počet vystavených děl je letos opravdu rokordně velký, zaujala nás především jak kolektivní díla, která byla velmi nápaditá a pracná, tak samostatné práce, které vypovídaly o velké snaze všech zúčastněných,“ s úsměvem na rtech podotkla policejní mluvčí Ivana Křištofová.

Soutěž nazvaná Policie očima dětí měla tři kategorie. Mezi dětmi z mateřských škol zvítězila Veronika Šporíková z MŠ Gorkého z Krnova. Mezi školáky ze základních škol ve věku od šesti do deseti let excelovala Kateřina Křištofová ze ZŠ Janáčkovo náměstí z Krnova. Jako nejlepší dílo kategorie dětí od jedenácti do patnácti let porota vybrala obrázek Daniely Volfové ze ZŠ Jindřichov.

Na výtvarné soutěži spolupracovali policisté, zástupci Značek Morava a.s., zástupci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra společně se zástupci Besipu, uměleckou pedagožkou Blankou Drábovou a psychologem Miroslavem Piňosem. Ti zároveň s redaktorem Deníku zasedli v porotě, která vybírala ze všech děl ty nejzdařilejší kousky.

„Hodnocení bylo opravdu složité, vynikajících děl bylo velmi mnoho. Ještě jednou bych poděkovala pedagogickým pracovníkům, že děti k účasti na soutěži motivovali,“ vyzdvihla policejní mluvčí Ivana Křištofová.