Ti, kteří se do soutěže přihlásili, se totiž opravdu velmi snažili, aby jejich rozkvetlá okna, balkony a zahrady, zapůsobily co nejlépe. Tento ročník tak patřil k nejúspěšnějším za poslední roky.

„Potěšilo nás, že se do soutěže přihlásili kromě tradičních účastníků další lidé. Velmi si jejich aktivity ceníme. Ne každý si totiž najde čas k vyplnění a odeslání přihlášky, což je podmínkou účasti v soutěži. A je to škoda, protože při hodnocení, které proběhlo 19. srpna, jsme si všimli velkého množství rozkvetlých oken a nádherně upravených zahrad. V naší soutěži by jistě měly šanci na úspěch,“ uvedla organizátorka soutěže a pracovnice odboru životního prostředí Jana Vágnerová.

Za nejkrásnější v kategorii Okno, balkon porota ocenila Vladislava Hnízdu z Jesenické 10 v Krnově. Ten ji zaujal tím, že neozdobil květinami jen vlastní balkon a okna, ale oživil celý panelový dům pestrobarevnými muškáty. Pohled na panelovou zástavbu tak hned vypadá mnohem lépe.

V kategorii Rodinný dům zvítězila stejně jako v předchozím roce Chrisanti Schmidtová z Karbenské ulice. Její dům byl zelení vyzdoben nejoriginálněji a jako celek působil opravdu skvostně. Poslední kategorie Nejkrásnější místo ve městě na rozdíl od obou předešlých trochu utrpěla nedostatkem soutěžících. Přihlásili se totiž jenom tři fotografové. Mezi nimi vynikl Stanislav Bačovský se snímkem Petrův rybník, na druhé místo dosáhla Květoslava Paluzgová se Svítáním a na třetím místě skončila Zuzana Paluzgová, která do soutěže poslala snímek Probouzející se mýtina II.

Soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech v obou kategoriích, získávají finanční odměnu, jež jim bude předána formou proplacení dokladů o nákupu rostlinného materiálu, zahradnických potřeb a podobně. Ocenění z poslední kategorie obdrží věcné dary v hodnotě 1500, 1000 a 800 korun, podle pořadí.