Na děti z Bruntálu, Břidličné, Liptaně, Třemešné a Zátoru čekaly úkoly v pěti kategoriích: zoologie a péče o zvěř, myslivecká mluva, tradice a obyčeje, poznávání přírody a poznávání stromů. Tou poslední kategorií byla střelba, za dětmi přijel s počítačovou střelnicí zástupce z Medelovy univerzity v Brně, mladým střelcům stačilo puškou najít cíl promítaný na plátno.

„Cílem dnešního dne je, aby děti zjistily, že stojí za to chodit do kroužků, že něco umí a že se něco naučily,“ řekla za pořadatele z Okresního mysliveckého spolku Bruntál Karla Hynštová.

„Jak jsou nohy u zvěře mysliveckou mluvou,“ zkoušel myslivec Čestmír Pavlík žáka z myslivecké mluvy. „Běhy,“ odpověděl téměř okamžitě chlapec, jako by to bylo něco, co přece zná každé dítě.

Hned vedle soutěžící dívka vyjmenovávala rozdíly mezi rohem a parohem a popisovala paroh: „pečeť, růže, očník…“

close Své znalosti o přírodě, lese, stromech a zvěři prověřovaly děti z mysliveckých a přírodovědeckých kroužků z okresu Bruntál v okresním kole soutěže o Zlatou srnčí trofej. info Zdroj: Deník / Dalibor Otáhal zoom_in Své znalosti o přírodě, lese, stromech a zvěři prověřovaly děti z mysliveckých a přírodovědeckých kroužků z okresu Bruntál v okresním kole soutěže o Zlatou srnčí trofej.Autor: Deník / Dalibor Otáhal

Mezi porotci byli i zástupci Lesů ČR a zkoušeli ze znalostí dřevin, rostlin, zvěře a dalších živočichů, kteří v lese žijí. Marcela Rozprýmová ze Střediska volného času Bruntál zase u soutěžících prověřovala, jak rozeznají stromy a listy stromů.

Soutěž finančně podpořilo město Bruntál a Místní akční skupina Hrubý Jeseník. Vítězové z okresního kola pojedou reprezentovat mysliveckou mládež na celostátní kolo Zlaté srnčí trofeje.