Soutěž krásy spojenou s cestováním pořádá již potřetí Střední odborná škola Dopravy a cestovního ruchu Krnov ve spolupráci s Městským úřadem Krnov. „Cílem soutěže je zábavným způsobem získat mladou generaci pro cestování, vnímání historie i současnosti, všímat si krás kolem nás. Soutěž je určena dívkám základních škol od třinácti do patnácti let, před porotou budou hájit barvy svého vybraného regionu, který je jim blízký a turisticky zajímavý. Samozřejmě budou děvčata prezentovat i své osobní kouzlo,“ řekl ředitel z pořádající dopravní školy Zdeněk Klein.

Porota složená ze zástupců školství, městského úřadu, podnikatelů v cestovním ruchu, umělců a zástupců tisku nakonec vybere tu nejúspěšnější dívku. Vítězka bude korunována jako královna svého regionu.

Protože soutěž už má za sebou dva ročníky a dostává se pomalinku do povědomí veřejnosti, přáním organizátorů je, aby letošní kolo přilákalo soutěžící i ze vzdálenějších míst. Zvláštností soutěže je také to, že blízké regiony Krnovska ji vnímají pozitivně. Naopak samotná účast soutěžících z krnovských základních škol je nízká.

„Věříme, že se letos o korunku utkají dívky z několika krajů a že do zápolení o titul vstoupí také zástupkyně Krnovska a Osoblažska. Případné zájemkyně se ještě mohou přihlásit. Více informací o soutěži získají na naší škole,“ zakončila Ellen Maláčová, učitelka a organizátorka soutěže.