Přijďte se podívat i vy, jak hasiči přespávají u přehrady ve stanech, a kterak se vrhají do ne právě nejteplejších vod Slezské Harty pro tonoucí. Námětem cvičení hasičů a dalších odnoží záchranného systému je především záchrana tonoucích z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. „Jedním z kritérií je ovládnutí techniky jízdy s motorovým člunem," řekl ředitel bruntálských profesionálních hasičů Jiří Patrovský.

Soutěžit budou čtyřčlenné týmy hasičů a vodních záchranářů, čítající velitele a tři záchranáře. V povinné výbavě mají záchrannou plovací vestu, ochrannou přilbu pro práci na vodní hladině a též oděv chránící proti vodě. Mají padesát minut na to, aby doplavali ke člunu, zachránili tonoucího, a třeba i nazkoušeli pádlování při poruše motorového člunu, slalom s člunem, jeho couvání a další možné varianty, které mohou nastat při skutečném zásahu.

„Na každém stanovišti družstvo obdrží určitý počet bodů. Body se sčítají a vítězí tým, který získá největší počet bodů," vysvětlil hodnocení soutěže ředitel Patrovský.