Hnutí „ANO, vytrollíme europarlament“ prohlašuje, že podobnost s názvem hnutí ANO Andreje Babiše je čistě náhodná. Lákalo voliče na osobnost lídra Lucie Schejbalové, která je známá spíše jako youtuberka Sejroška.

Její charisma a především hluboké znalosti v oborech móda a kosmetika v našem regionu způsobilo zvláštní souboj mezi voliči dvou sousedních obcí. Slezské Pavlovice a Hlinka se předháněly v tom, kdo sežene víc hlasů pro Sejrošku.

Ve Slezských Pavlovicích ANO trollové získali obstojných 13.33 procenta hlasů, ale v Hlince volilo Sejrošku neuvěřitelných 14,8 procenta voličů.

Stát přispívá ve volbách stranám, které překročí hranici jednoho procenta hlasů. Hnutí ANO, vytrollíme europarlament tedy získalo nejen 1,56 procenta hlasů, ale taky státní příspěvek přes jeden milion korun.

„Co prachy? No něco dáme na hnutí, aby to šlapalo dál, a zbytek se nespravedlivě rozdělí všem funkcionářům, kteří se podíleli na tomto obrovském úspěchu,“ komentovala volební výsledek Sejroška, která je v internetové komunitě respektovanou odbornicí na make up, řasenky a přípravky k odličování.

„Jsme 9 nejsilnější politické uskupení v zemi. Nicméně je zklamáním, že jsme nezískali 8 mandátů, jak jsme si předsevzali,“ komentovalo volby hnutí ANO, vytrolíme europarlament.