Kurz proběhne v sobotu 25. září na střední škole ve Městě Albrechticích, která vyučuje také obory související se zemědělstvím a potravinářstvím.
Všichni účastníci mají díky sponzorům toto školení zcela zdarma. Kurz zaměřený na pěstování, řez, roubování a ošetřování ovocných stromů začíná v 8 hodin. Úvodní přednáška je věnována historii ovocnářství na Krnovsku a Opavsku a budou zde představeny místní staré odrůdy.

Následuje přednáška o využití starých odrůd dnes při zakládání nových sadů. Před ochutnávkami ovocných produktů a před obědem se účastníci ještě dozví, jak souvisí sadařství a včelařství.

Odpoledně jsou na programu praktické části exkurze do palíren a moštáren, opět s ochutnávkou produktů. Pomolog pozve účastníky na exkurzi do sadů a vysvětlí jim zásady šlechtitelství i výhody a nevýhody jednotlivých odrůd. Závěr bude patřit ekologickým sadům a sadařským metodám blízkým přírodě. Akce končí kolem 17 hodin.

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu ovocnářství. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 776 602 644 nebo emailem na kontakt@ovocne-stezky.cz.