Kvůli velkému množství napadaného těžkého sněhu museli energetici odstraňovat řadu poruch na vysokém i nízkém napětí. Nejdéle byli bez proudu obyvatelé Dětřichova. Výpadky většinou zavinily kmeny padlých stromů či uvolněné větve. Řekla to mluvčí společnosti ČEZ pro severní Moravu a Slezsko Lucie Lutišanová.

Na Jesenicku napadlo až 20 centimetrů sněhu. "Poruchy se začaly objevovat především v době od 2.00 do 4.00 hodin. V současné době se situace uklidnila a řešíme jen dva drobné výpadky na nízkém vedení," doplnila mluvčí. O poruše na vedení vysokého napětí v Dětřichově se energetici dozvěděli okolo 6.00 hodiny. Bez dodávky proudu tam bylo až do 13.00 přibližně 350 domácností. Podobná situace byla i v obci Lipová Lázně, kde do 11.00 hodin nesvítilo asi 70 domácností.

Na několik minut bylo bez proudu 1400 rodin v Rejhaticích, Loučné a Koutech nad Desnou. "Strom se tam dotýkal drátů s nízkým napětím. Docházelo k jiskření. Museli jsme v lokalitě na nějakou dobu dráty odpojit. Výpadek trval přesně pět minut," řekla Lutišanová. Podobná situace byla podle ní i v Bělé pod Pradědem.

 

Více se o první sněhové nadílce v Jeseníkách dočtete také zde:

Jeseníky pokryl první sníh

V Jeseníkách napadlo až 20 centimetrů sněhu