Někdo tomu říká sněhová kalamita, jiný ladovská zima. Silničářům a pracovníkům technických služeb začala náročná šichta. Řidiče čekalo ometání aut, a majitele nemovitostí tělocvik s hrablem na přilehlém chodníku. Pejskaři svým miláčkům před procházkou navlékli teplé oblečky, a rodiče malých dětí dlouho váhali, zda bude lepší kočárek nebo sáňky. Milovníci ptactva naplnili krmítka a těšili se, kolik druhů dnes přiletí na hostinu. Pamětníci vzpomínají, kdy naposledy viděli tolik sněhu v půlce prosince. Vlekaři si mnou ruce, že jim při zasněžování příroda pomáhá zvládnout zdražení energií.

Dvorce, Bruntálsko.
Jednadvacet pod nulou! Starosta Dvorců na Bruntálsku nevěřil svým očím

Meteorologové z Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) varují před sněhovými jazyky na silnicích. Sněhovou nadílku budou provázet komplikace na silnicích a nejspíš i v železniční dopravě. Ve Slezsku v pátek 16. prosince podle meteorologů připadne kolem 15 centimetrů nového sněhu. Fanoušci lyžování se už těší do Jeseníků. Ski aréna Karlov otevírá další sjezdovky a ve skiareálu Kopřivná v Malé Morávce dnes začíná sezona večerním lyžováním.

Vlaky mají zpoždění, sledujte aktuální stav

Z důvodu silného sněžení a vzhledem k výstrahám ČHMÚ před sněhem a silnými mrazy, prosíme cestující, aby při cestách vlakem sledovali aktuální informace o provozu na železnici," uvedla v pátek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Aktuální situaci mohou cestující sledovat na webu Českých drah v tomto internetovém odkazu, nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

Zástupci města Krnova popřáli hasičskému speciálu s žebříkem šťastnou cestu na Ukrajinu. Listopad 2022.
VIDEO: Na Ukrajinu dorazil hasičský vůz z Krnova. Místní TV odvysílala reportáž

"České dráhy v souvislosti s počasím evidují mimořádné události především na severu Moravy, kde byl od ranních hodin kvůli pádu stromu na trať přerušen provoz mezi Slovenskem a ČR na trati č. 320 v úseku Mosty u Jablunkova – Čadca. ČD v tomto úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu, provoz byl okolo 10. hodiny obnoven. K další mimořádné událost došlo napíklad na trati 317 v úseku Kravaře ve Slezsku – Chuchelná, a to z důvodu pádu stromu na trať, několik osobních vlaků bylo odřeknuto," doplnila mluvčí.