Ve Ski Aréně Karlov nabízí i další atrakce, návštěva areálu už není čistě jen o sjezdovém lyžování nebo snowboardingu. Do obliby se dostává i skikros, trať s umělými překážkami. Tratě pro skikros jsou vybavené především klopenými zatáčkami, terénními vlnami a skoky.

„Lidé jsou náročnější, což je dobře, rádi hledáme nové zábavné prvky, které bychom mohli do nabídky areálu zařadit. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí posledních let se bezpochyby stal skikros, proto jsme se letos rozhodli otevřít hned dva,“ uvedl Jan Mitáš, zástupce Ski Arény Karlov.

Jedna skikrosová dráha vyrostla tradičně u lanové dráhy Myšák, zcela novou trasu najdou lyžaři u vleku Katrák, nedaleko stejnojmenné sjezdovky a lanové dráhy Karlov Ski Express.

Areál myslel i na příznivce umělých překážek a triků na lyžích či snowboardu. U lanové dráhy Karlov Ski Express a Myšák se totiž tento víkend hned otevřou dva snowparky. Dalším lákadlem i nadále zůstává večerní lyžování.

Ski Aréna Karlov se letos stává dějištěm mnoha zajímavých akcí. Tento víkend bude červená sjezdovka na Klobouku hostit lyžařské závody Českého poháru s bohatou mezinárodní účastí. „Návštěvníci nepocítí žádné výrazné omezení. Po oba závodní dny bude pro veřejnost otevřena černá sjezdovka.

Pokud se rozhodnou zavítat na jiné svahy, můžou si objednat náš bezplatný mini skibus nebo využít pravidelné víkendové linky, která je pro návštěvníky k dispozici také zdarma,“ dodal Jan Mitáš.

Sněhová nadílka z posledních dnů těší také běžkaře. Na trasách v okolí Karlova pod Pradědem leží až šedesát čísel prašanu a téměř všechny stopy jsou strojově upraveny.