Smetanovy sady v Krnově procházejí od loňského června zásadní rekonstrukcí. Stavební práce za téměř pětadvacet milionů korun, které jsou až na závlahové systémy hotové, zahrnovaly obnovu komunikací, úpravy významných míst v parku, obměnu laviček, odpadkových košů a dalšího mobiliáře, instalaci nového veřejného osvětlení, vodovodních přípojek, šachet, fontány a také vybudování dvou dětských hřišť.

„Práce na rekonstrukci parkové zeleně jsou zahájeny přípravami ploch pro pokládání kobercových trávníků v místech, kde bude instalován zcela nový a ojedinělý automatický závlahový systém, aby firma pracující v sadech mohla celé dílo dokončit," prozradil Dušan Martiník z odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.

Občané si tak na finální podobu parku ještě pár měsíců budou muset počkat. Dle předpokladů by měly práce probíhat do konce letošního roku. Během několika dní se zde začnou kácet nemocné stromy a odstraňovat vzrostlé keře. Těžká technika už doslova sloupla vrchní vrstvu travnaté plochy, aby zde zhruba do čtrnácti dnů mohl být položen nový trávník.