Například ve Dvorcích nabízí kapry Řeznictví U Vysloužilů. Prodávat je začnou v úterý 23. prosince, den před Štědrým dnem. „Kapry v prodeji mít budeme. Ale pouze na objednávku, sami živé ryby neprodáváme,“ řekl majitel místního řeznictví Radim Vysloužil.

Místní z Břidličné říkají, že ve městě prodávají vánoční kapry v prodejně u vlakové zastávky. Dříve nakupovali ryby před tamní masnou na pěší zóně, masna však je již déle zrušena.

Hornobenešovští pro kapra zajdou do prodejny Tempo na náměstí Míru, kde rovněž přijímají na ryby objednávky.

Ve velkoprodejně Albert ve Vrbně pod Pradědem se chystají letos tak jako vloni prodávat kapry chlazené. „Živé ryby určitě ne, nejsou na to zde kapacity. Nabízíme celou škálu porcovaných kaprů chlazených. Prodáváme půlky i podkovy, ceny se zde liší podle druhu sortimentu,“ uvedla vedoucí oddělení prodeje masných výrobků Ivana Halamíková. V nabídce mají být i oblíbené hlavy na štědrovečerní polévku. Prodávat se chystají ryby až těsně před Vánoci.

Živé kapry prodává v sousedství vrbenské prodejny Albert v rámci svého řeznickém obchodu tak jako i vloni živnostník Bedřich Opatrný. „Ceny ještě neznáme. Prodávat vánoční kapry budeme z kádí, umístěných za prodejnou. Ryb jsme objednali dost, mělo by se dostat na všechny,“ potvrdil Bedřich Opatrný. Otevřeno má v době od 9 do 16 hodin, kapry nabízí od 19. do 23. prosince.