VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slezská univerzita v Krnově rozjíždí nový projekt

Krnov - The European Business Competence Licence neboli evropský ekonomický řidičák má zlepšit ekonomickou gramotnost zaměstnanců včetně manažerů a vedoucích pracovníků, kteří neznají základní pojmy.

3.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Nejen Češi, ale také obyvatelé ostatních evropských zemí často nerozumí základním ekonomickým pojmům. Jak se vypočítá likvidita a o čem vypovídá? Co rozumíme pod pojmem přímé náklady? Čím se vyznačuje účetnictví profitcenter v porovnání s účetnictvím nákladových středisek? Co rozumíme pod pojmem oběžná aktiva? Co to znamená kolektivní prokura? Je Cash flow zpravidla vyšší, nebo nižší než zisk?

Pokud na tyto otázky neumíte odpovědět, znamená to, že jste na tom stejně jako 95 procent českých středoškoláků a vysokoškoláků včetně manažerů, kteří velmi často nerozumí základním ekonomickým pojmům. Podle průzkumů v Německu, Rakousku a Švýcarsku obstáli v testech základních znalostí ekonomické terminologie pouze dva vedoucí zaměstnanci ze sta. V České republice má tento hendikep více než 95 procent zaměstnanců s vysokoškolským vzděláním nebo maturitou. Situaci má zlepšit evropský ekonomický řidičák, který lidé z celého Moravskoslezského kraje mohou získat v Krnově už od dubna. V budoucnosti do projektu chce krnovské centrum zapojit i nezaměstnané.

Vzdělávací centrum v Krnově, které patří pod Slezskou univerzitu v Opavě, v lednu získalo potřebnou akreditaci v rámci tohoto mezinárodního projektu. „Stali jsme se jedním z dvaceti českých vzdělávacích a zkušebních center systému European Business Competence Licence, jemuž se po celé Evropě přezdívá ekonomický řidičák. Na konci dubna bychom chtěli zahájit první vzdělávací kurs pro zájemce, kteří se v červnu stanou prvními absolventy a držiteli certifikátu v Moravskoslezském kraji. Hlásit se mohou zájemci už nyní, a to prostřednictvím našich webových stránek www.vck.slu.cz – sekce studium – zkušební centrum EBC*L. My sami oslovujeme firmy a úřady ve zdejším regionu,“, říká Irena Muroňová ze Vzdělávacího centra v Krnově.

Výhodou tohoto vzdělání je, že získané a doplněné znalosti absolvent okamžitě využije ve své profesi nebo mu pomůže při získání nové pracovní pozice. Řidičák se totiž týká ryze ekonomické agendy, která je nutná pro dobré fungování jak firem, tak úřadů či dalších institucí. Také kvůli neznalosti základních ekonomických pojmů se firmy a úřady často dostávají do problémů, které výrazně limitují jejich další rozvoj. Jde o určitý druh jazykové bariéry.

V Krnově budou zajišťovat výuku zkušení lektoři z obchodně – podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné, kteří jsou erudovanými odborníky pro daná témata. První stupeň řidičáku tvoří oblast cílů podniku, účetnictví, tvorby kalkulace a obchodního práva. Pro získání certifikátu není podmínkou účast v kurzech, protože lidé si mohou zvolit formu samostudia. Stačí, když se budou vzdělávat z materiálů, které dostanou zdarma při přihlášení ke zkoušce společně s ukázkou zkušebních testů. Za složení zkoušky se bude platit 4200 korun.

„Jde o náš první projekt, kde při vzdělávání spolupracujeme s privátním subjektem, se společností EuroProfis. Rádi bychom v budoucnosti nabídli toto vzdělání i nezaměstnaným lidem z regionu, a to formou akreditované rekvalifikace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Prostřednictvím zdejších úřadů práce,“ doplnila Muroňová.

Mezinárodní projekt evropského ekonomického řidičáku je finančně podporován Evropskou unií. Jeho rozjezd v rámci ČR představuje investici za 3,7 milionu korun, z čehož tři čtvrtiny jsou financovány v rámci programu EU - Lifelong Learning Programme, zbytek z vlastních zdrojů EuroProfisu. Získaný certifikát je i v zahraničí uznávanou kvalifikací, rozšiřuje profesní šance a vyhlídky na lepší práci. Projekt získal kladné reference ve více než dvaceti zemích Evropy. Například Rakousko už má přes deset tisíc absolventů.

Autor: František Kuba

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 80 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník, pomocník s ŘP.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Okolí Rýmařova / do 50 km /, možno na plný nebo zkrácený pracovní úvazek, min. 1 rok praxe, ŘP sk. B, pracovník bude jezdit a zavážet na pracoviště, provádět zednické nebo pomocné práce na stavbách., Hlásit se na e - mail : stavba66@seznam.cz nebo na tel. č. 737 536 805 / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / po - pá vždy od 8.00 do 20.00 hodin /., Z : 2.11.2017 A : 8.2.2018 A : 6.4.2018. Pracoviště: Božena repáňová, třída Hrdinů, č.p. 598, 795 01 Rýmařov. Informace: Repáňová, Repáň, +420 737 536 805.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 10 425 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 10425 kč, mzda max. 14550 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno p/P, Husova 627, Požadavky:, 1. kvalifikační kurz "pracovník v sociálních službách" dle zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, nebo střední zdravotnické vzdělání v oboru všeobecná sestra, ošetřovatel nebo všeobecný sanitář - výhodou , (nutno získat do 18 měsíců od nástupu) , 2. ŘP skupiny B, aktivní řidič, 3. platný zdravotní průkaz, zdravotní způsobilost a bezúhonnost,, 4. praxe v sociálních službách výhodou , , Přihláška do výběrového řízení obsahuje :, - motivační dopis, profesní životopis, kopie dokladu o vzdělání a o absolvování kvalifikačního kurzu - je-li relevantní, čestné prohlášení o bezúhonnosti a zdravotní způsobilosti, ., Doklady se nevrací. Termín podání přihlášek je 10. 5 2018, , Nástup : ihned po výběrovém řízení, Mzda dle vzdělání a praxe (10.425 - 14 550), týden dovolené navíc, 4 dny sick day, mimořádné odměny, sleva za služby pro rodinné příslušníky, výhled na celý úvazek., , Přihlášku s požadovanými doklady zašlete na adresu: Help-in, o.p.s., 792 01 Bruntál, U Rybníka 4. nebo mailem na helpinops@atlas.cz Bližší informace : tel. 733535580, 733535582 , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodu zrušit. Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji. Doklady se nevrací. , , Z : 20.4.2018. Pracoviště: Help - in, o.p.s. - pracoviště, Nemocniční, č.p. 767, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Jana Hančilová, +420 733 535 580.

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 20 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) Asistentka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Asistent/ka vedoucího - OEZ, Bruntál, OEZ je komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí s více než 75 letou historií. Díky spojení se společností Siemens je v současnosti jedním z nejmodernějších závodů v České republice., Ve společnosti OEZ s.r.o., pracoviště Bruntál, nabízíme volné pracovní místo na pozici Asistent/ka vedoucího., Budete se věnovat především, " zpracování podkladů z docházkového systému pro výpočet mezd, " vedení příruční spisovny výroby, " evidence a zajišťování OOPP zaměstnancům výroby, " zakládání objednávek na nepřímý materiál, " administrativní činnost výroby, Měl(a) by jste mít, " ÚSO vzdělání s maturitou, " min. základní znalost AJ, " znalost práce s počítačem, MS Office, " ochotu se dále vzdělávat (především spec. SW nástroje), " základy HR procesů výhodou, " řidičský průkaz skupiny B podmínkou, " zodpovědnost, důslednost, komunikativnost, samostatnost, Můžete se těšit zejména na, " unikátní, sofistikované technologie a know how na úrovni světového průmyslu, " 25 dnů dovolené a den volna navíc na sportovní hry, " příspěvek na stravování (cena obědů 16 Kč), " finanční příspěvky na sport, volný čas, zdraví, kulturu atd. 6 000 Kč ročně, " každoroční navýšení mzdy , " odměna za odpracovaná léta ve společnosti, " dny volna s náhradou mzdy nad zákonný nárok při důležitých osobních překážkách, " zvýhodněné nabídky pro zaměstnance, " akce pro zaměstnance (např. kulturní akce, sportovní akce, soutěže atd.), " možnost zapojit se do akciového programu Siemens, " zázemí a perspektivu nadnárodní společnosti, " možnost profesního růstu, " místo výkonu práce: Bruntál, občasné služební cesty do Letohradu, " nástup možný ihned , " doba určitá 1 rok s plánovaným prodloužením, Hlásit se na e - mail t.frantis@osram.com nebo na telefon 554 793 447 nebo 724 105 185, Z : 13.4.2018. Pracoviště: Oez s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 1442, 792 01 Bruntál 1. Informace: Tomáš Františ, +420 554 793 447,724 105 185.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 74 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč, mzda max. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : KHS Bruntál, kancelářská budova, Hledáme pracovníka na běžný úklid kancelářské budovy. Práce na dohodu - zástup za nemocenskou a dovolenou., Požadujeme čistý trestní rejstřík, zkušenosti s úklidem, pečlivý a zodpovědný přístup. Úklid probíhá denně od 7.00 - 12.00., , Nástup IHNED!!, Hlásit se na tel. č. 720 283 986 / po - pá vždy od 7.00 do 12.00 hodin /., Z : 9.4.2018. Pracoviště: Gardia, s.r.o. - pracoviště bruntál, Zahradní, č.p. 885, 792 01 Bruntál 1. Informace: Věra Vacková, +420 720 283 986.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zážitková pedagogika a první pomoc.
5

Zážitková pedagogika, první pomoc: umělá krev, simulace zlomenin a zranění

Ilustrační foto
4

Poznámka Fidela Kuby - Hitler a Bauer

Moravský Beroun: neuhlídali odběr vody a dostali flastr

Pokutu půl milionu korun dostal Moravský Beroun, protože bez platného povolení měsíc odebíral podzemní vodu. Běžnou pitnou vodu pro zásobování obyvatel.

AKTUALIZOVÁNO

Letěli k motorkáři do Janovic, když dostali zprávu o podobné havárii v Ondřejově

Janovice jsou od Ondřejova vzdálené čtyři kilometry. V sobotu 21. dubna v 16.30 hodin havaroval motorkář u Janovic a v 17 hodin jiný motorkář u Ondřejova. Záchranáři se o tom dozvěděli ve vrtulníků během letu do Janovic. 

Krnov získá nový park

/VIZUALIZACE UVNITŘ/ Prostor u Koncertní síně sv. Ducha v Krnově by měl být upraven ještě letos.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT