Vodní záchranáři už se připravují na sezonu, která na přehradě Slezská Harta opět proběhne pod jejich dohledem. Vyjíždějí do akce především na pokyn integrovaného záchranného systému, kde se sbíhají tísňová volání lidí na čísla 150, 155, 158 a na jednotné evropské číslo tísňového volání 112. Poskytují i přímou pomoc, když se na ně třeba obrátí jachtaři v nouzi i další rekreanti u vody.

Krnovská nemocnice představila nový mamograf. Jedná se o investici za téměř pět milionů korun.
Krnovská nemocnice ženám představila nový mamograf

Bruntálští vodní záchranáři mají za sebou nejen výcvik, ale také spoustu práce na údržbě techniky.„Máme kvalifikovaný tým záchranářů s nezbytnou průpravou. Naši členové složili nezbytné zkoušky záchranářů pro volnou hladinu, kvalifikace k ovládání motorového člunu a prošli zdravotním školením,“ řekl Miloslav Střelec, předseda Vodní záchranné služby ČČK Bruntál-Slezská Harta.

Pomozte nejmladšímu krnovskému modelářovi pátrat po letadle. Foto: Leteckomodelářský klub Krnov
Větroň zmizel někde v oblacích nad Krnovem. Pomozte Martinovi pátrat po letadlu

Před sezonou bylo potřebné si zdravotní průpravu zopakovat. Na posledním školení si zopakovali používání automatického externího defibrilátoru (AED). Bruntálští vodní záchranáři si tento přístroj určený k resuscitaci pořídili díky podpoře města Bruntál.

„Defibrilátor, který jsme pořídili z dotace města Bruntál, bude umístěn na stanici první pomoci na naší základně u Slezské Harty. Bude používán při zásazích našimi školenými záchranáři,“ dodal Miloslav Střelec.

České dráhy v rámci kontrolního dne představily v  závodě společnosti DPOV  zástupcům Moravskoslezského kraje první prototypový modernizovaný vůz. Celkem bude modernizováno čtrnáct motorových a deset přípojných vozů. Prototyp si prohlédl generální ředitel
Na Opavsku a Krnovsku se už brzy svezeme klimatizovanými vagony s wifinou

Také dva motorové čluny bylo třeba připravit na další sezonu, znovu dát na hladinu molo a přichystat záchranářskou stanici u Meziny. Služby drží bruntálští vodní záchranáři pouze o víkendech. Svou práci dělají zdarma a ve svém volném čase. Prostředky na provoz si musí sehnat sami, využívat sponzory a dotace. Stále ale hledají nové členy. S širší členskou základnou by v budoucnu dokázali držet služby nonstop po celé prázdniny.

Nemocnice Krnov. Ilustrační foto.
Krnovská nemocnice kvůli koronaviru zpřísnila režim návštěv