Město Bruntál je obklopeno nádhernou přírodou. Má krásné nově zrekonstruované náměstí, věčně plná parkoviště aut před obchodními centry, park pyšnící se novým vzhledem, neoprýskané fasády budov a opravené chodníky v centru. Zdá se, že zde nemůže bydlet někdo, kdo by nebyl šťastný, spokojený, zdravý.

Každý z nás však ví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Fronty na úřadu práce jsou delší, seznam pracovních nabídek kratší, peněz v domácnostech ubývá a dluhy propastně rostou. Úsměvů je na ulicích čím dál tím méně a pesimistů den ode dne přibývá.

Je důležité si připomínat, o kolik jsou zranitelnější lidé žijící v chudobě, sociálním vyloučení, se zdravotním postižením nebo čelící domácímu či jiným formám násilí, týrání, zneužívání a jakým obtížím musí každodenně odolávat.

„A právě na podporu uvědomění si této myšlenky uspořádala organizace Slezská diakonie několik akcí v rámci akce Mezinárodního dne za vymýcení chudoby a Týdne sociálních služeb," řekla vedoucí střediska Slezské diakonie Barbora Gavendová.

Připravili řadu zajímavostí

Prezentace služeb Slezské diakonie bude probíhat ve stánku na náměstí Míru v Bruntále od pondělí 14. do středy 16. října v době od 10 do 17 hodin. Teplý čaj bude podáván zdarma.

Od pondělí 14. do čtvrtku 17. října probíhá pod taktovkou Slezské diakonie sbírka nábytku a oblečení. Je to příležitost, jak udělat radost potřebným, a třeba se i zbavit nepotřebného majetku. Ale pozor, nábytek musí být pouze funkční nebo funkční po drobných opravách: ať už stoly nebo židle, postele, skříně šatní i policové a komody.

Stačí se ozvat na telefon 730 169 554, Slezská diakonie si věci odveze. Ošacení mohou dárci přivézt přímo do střediska v Kavalcově ulici.

Potřební uvítají spodní prádlo, ponožky, bundy, tepláky, trička, obuv pánskou i dámskou, převážně pro zimní období. Ve čtvrtek 17. října se koná Den otevřených dveří služeb Slezské diakonie v Kavalcově ulici.

„Přijďte se seznámit a zeptat se, jaké služby poskytuje potřebným lidem Slezská diakonie v Bruntále. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří obdarovali či plánují obdarovat naši organizaci, protože věci se dostanou k těm, kteří to opravdu potřebují," vyzvala vedoucí Gavendová.