Slezská diakonie je členem této asociace a stejně jako ostatní poskytovatelé sociálních služeb se do akce chce aktivně zapojit. Proto v těchto dnech otevřou své dveře mnohá střediska Slezské diakonie nejen v Moravskoslezském kraji. Každé středisko má pro své návštěvníky připraven program.

„Srdečně zveme všechny zájemce, kteří se chtějí seznámit s našimi službami, poznat naše zaměstnance a uživatele a třeba se i potěšit originálními výrobky, k návštěvě,“ vybízí za Slezskou diakonii Markéta Stanieková. Nabídka Slezské diakonie je vskutku široká. Lidé mohou navštívit poradny, azylové domy, osobní asistence, nízkoprahová zařízení, sociálně terapeutické dílny a mnoho dalších služeb, kde je odborný personál vřele uvítá a poskytne jim podstatné informace o službách.

Podrobné informace o datech Dnů otevřených dveří v jednotlivých městech a střediscích Slezské diakonie lze získat na www.slezskadiakonie.cz. Zároveň vás na těchto stránkách jednotlivá střediska nalákají k návštěvě svou nabídkou programu Dne otevřených dveří.

V České republice působí více než 2 000 poskytovatelů sociálních služeb. Sociální služby se v jakékoli podobě dotýkají životů každého z nás, jelikož jsou poskytovány seniorům, osobám se zdravotním postižením, osobám, které jsou ohroženy sociálním vyloučením a podobně. V České republice je registrováno více než 3 000 sociálních služeb, pracují zde desetitisíce zaměstnanců a jsou poskytovány statisícům uživatelů.