Osmý ročník Mistrovství Evropy a , westernová show, cena Indiana Jonese v trefování cílů bičem a memoriál F. A. Elstnera ve westernových disciplínách juniorů do patnácti let rovněž letos připravil mistr světa Ladislav Gin Šín se svými pomocníky v areálu Junácké chaty Na stráni. Westernové tréninky začínají v pátek ve 14 hodin. V sobotu od rána proběhne v areálu soutěž v hodu nožem a tomahawkem a další soutěže.

Exhibice, soutěže a hry pro veřejnost jsou plánovány v sobotu od 17 hodin, o dvě hodiny později následuje country bál se skupinou PORAZ c. band, ve 21.30 hodin začíná divadelní epizoda z filmu Indiana Jones a ve 22.45 hodin ohňová show Akáda a ohňostroj.

Guru akce Ladislav Gin Šín si v Rýmařově vychovává nástupce. Nadějnými jsou třináctiletí hoši Roman Snášel Vojtěch Škuta. Stálicemi jsou i bratři David a Marcel Regmundové, které Gin považuje za své nástupce. Bohužel, tomuto sportu chybějí peníze na rozvoj. Není ani možné získat dotace.

„Pomáhají místní firmy, za což jim děkuji. Jelikož ale westernový sport není masovou záležitostí, další sponzoři se k nám nehrnou,“ řekl Ladislav Gin Šín. Také letos přijedou do Rýmařova kovbojové ze všech koutů republiky, ale i Poláci. Pozvánky obdrželi i závodníci z jiných zemí, například Rakušané, ale je otázkou, zda nakonec dorazí. „Akce získává stále větší popularitu, do budoucna věřím v její ještě větší rozvoj,“ uvedl Šín.