Vystoupení BigBandu v Městském divadle ani tentokrát nebude jen tak obyčejným koncertem.

„Ponese se v duchu oslav 1. máje a přestože jsme si vypůjčili několik ideologických hesel z doby minulé, nejde o žádnou politickou propagandu, ale o recesi, oslavy jara a radosti z hudby, kterou, jak doufám, umíme přenést i na své posluchače,“ uvedl vedoucí BigBandu Jaromír Fulnek a dodal: „Samozřejmě všichni mávátka berte sebou!“

Kapela posluchačům nabídne nejen perly ze svého tradičního repertoáru, ale také skladby obohacené o klasické rytmy swingu autora Glenna Millera a Briana Setzera.

Po loňském úspěšném výstupu gruzínského lidového vypravěče Kubulaje Emenzimuglu letos s Big-Bandem vystoupí s jazzovým koncertem od Artie Shaw výborný bulharský klarinetista Pavlin Panajotov.

Tím ale výčet hostů nekončí, těmi dalšímu budou vokální trio Sestry Kabelkovy ve složení Dorota Smělíková, Barbora Repková a Barbora Pavlíková a rockabilly trio JaRadRom.

Diváci se samozřejmě mohou těšit také na hlas Bretta Graye, Radka Kovalíčka, Petra Dohnala a Radky Žaloudíkové a kytarové mágy Romana Fiřta a Jonáše Graye. Prvomájové Swingobraní v Městském divadle vypukne v 19 hodin. Předprodej vstupenek v Základní umělecké škole Krnov a Informačním centru na Hlavním náměstí.