Festival kávy vytvořil z prostoru mezi podloubím a Priorem živé místo plné lidí díky degustacím kávy, osvětovým přednáškám, workshopům, ochutnávkám zákusků ke kávě, kozích sýrů i vín i díky hudbě. Ve stejnou dobu velmi podobnou atmosféru navodila také pouliční slavnost Zažít Krnov jinak, která se odehrávala za historickým mostem u knihovny.

Přímo na ulici se kolemjdoucí mohli nechat ostříhat, prohlédnout si výstavu, prohrabat se nevídanými poklady na bleším trhu, dát si kávu, čaj nebo domácí limonádu, vyzkoušet si šerm, zapojit se do bubnování, poslechnout si koncert nebo klábosit se sousedy.

„Převelice děkujeme všem zúčastněným. Obrovské díky všem kapelám a účinkujícím, kteří vystoupili. Všem co vedli workshopy. Stánkařům s vynikajícím jídlem a pitím. Prodejcům na bleším trhu. Zverimexu za poskytnutí proudu. Knihovně za proud a podporu v rámci relaxační zóny. Severským pánům za svou přehlídku. Spolku Rošťáci za úžasný program. Středisku volného času SVČ za tvorbu s dětmi,“ ohlédli se organizátoři za letošním ročníkem akce Zažít Krnov jinak.

„Ani jsme nevěřili, že se nám podaří prodat všechny skákací gumy. Díky tomu jsme byli schopni zaplatit propůjčení aparatury a zvukaře na hudební scéně, tisk plakátků, nákup nezbytných nutností a ještě nám trochu zbylo na příští rok! Jste úžasní, děkujeme vám, sousedé!,“ vzkazují organizátoři.

Nejvíc ale organizátory motivují do dalšího ročníku vzkazy na facebooku jako:

„Super, skvělá akce. Konečně vyšlo i počasí. Organizátorům a všem zúčastněním: jste boží! Víc takových akcí. Za mě a mou rodinu děkujeme!“