Městské slavnosti v Břidličné začínají v sobotu hodinu po poledni proslovem starosty Bohumíra Kamence a starosty polského partnerského města Ujazd. Vystoupí polské mažoretky, i malí bubeníci pod vedením Pepy Šustra. Celým odpolednem bude slovem a vtipem provázet moderátor. Následují klaunské vystoupení, silácká show, rytířské vystoupení, iluzionistická show, brasil show i sokolnická produkce.

K večeru se chystá vystoupení ABBA revival, travesty show a od dvaceti hodin taneční zábava s ostravskou skupinou A.T.C. Ostrava. Večer ukončí ohňová show. Oslavy pokračují i v neděli 26. června. Dopoledne je připravena slavnostní mše u příležitosti stého výročí starokatolického kostela sv. Ducha v Břidličné „Proběhne za účasti pražského biskupa Dušana Hejbala a poutníků z Prahy, Šumperka, Českého Těšína, Rýmařova a okolních obcí,“ sdělila tajemnice městského úřadu Jaroslava Charvátová.

Oslavy v Kočově začínají dvě hodiny před polednem fotbalovým mačem mezi svobodnými a ženatými na hřišti u kulturního zařízení. „Oslavy se budou konat na prostranství před kulturním zařízením, v případě nepříznivého počasí v kulturním zařízení,“ řekla starostka obce Věra Bubelová. Po poledni si mohou návštěvníci před kulturním zařízením vyzkoušet jízdu v simulátoru Formule 1, děti si určitě dosyta užijí trampolíny a malování na obličej.

Ve čtrnáct hodin vystoupí jazzová skupina Pekáč pod taktovkou Mojmíra Bártka, chybět nebude ani zručný karikaturista. Následuje produkce orientálních tanečnic Dambra z Bruntálu, pobavit místní přijede oblíbený Ruda z Ostravy. Plánováno je i vystoupení revival Queen. Od jednadvacáté hodiny se mohou domácí i přespolní oddat rytmům taneční zábavy se skupinou Zdeňka Krásného a o hodinu později čeká přítomné Ohňostroj. Po celý den se budou zájemci moct občerstvovat u jednotlivých stánků a ochutnávat skvělá moravská vína.

Vrbno pod Pradědem slaví od 24. do 26. června. A je opravdu co slavit. Město vzpomene na čtyřsté výročí povýšení osady na horní město. Proto pořádá radnice třídenní Vrbenské slavnosti, které se uskuteční v sobotu a neděli v areálu Klubu Mír na Zlatohorské ulici. Představí místní sbory a kapely, magnetem sobotního podvečera je vystoupení finalisty Česko Slovenské superstar Miro Šmajdy a zejména hitmakera a zpěváka Michala Davida.

„Součástí slavností jsou četná sportovní klání, novinkou pro příznivce freeriderových disciplín bude trať pumptrack,“ sdělila Alena Kiedroňová z vrbenské radnice. Vrbenské letní slavnosti mají dlouholetou tradici a jsou příležitostí pobavit se s přáteli, sousedy, potkat se s dřívějšími spolužáky.

„Do města přijede početná delegace z Německa, pozváni jsou také přátelé z partnerského polského Glogówku,“ prozradila Kiedroňová. V pátek může veřejnost využít den otevřených dveří například v místní hasičské zbrojnici, Středisku kultury a vzdělávání Střecha i na dalších místech. Co je příjemné, vstup je na vrbenské slavnosti bezplatný. Více se dozvíte o víkendových slavnostech na webech jednotlivých měst a obce.