Pětičlenná skupina, jenž měla vařit a prodávat pervitin na Bruntálsku a Rýmařovsku, čeká na verdikt Okresního soudu v Bruntále. Jde o partičku složenou ze čtyř mladých mužů a jedné dívky. Obžalovaní například vloni na přelomu léta a podzimu vařili na louce v Ondřejově u Rýmařova z modafenu a nurofenu metamfetamin, který si pak distribuovali mezi sebou nebo jej prodávali dalším lidem.

Tři z nich mají na svědomí také krádež několik rostlin konopí setého. Toho se měli dopustit vloni na podzim, kdy vnikli na soukromý pozemek v Dlouhé Loučce a pak je prodávali v Břidličné. Jeden ze skupiny povedených dealerů se zpovídá soudu rovněž proto, že vařičům k výrobě drogy zapůjčil byt.

První líčení s povedenou partičkou se uskutečnilo u Okresního soudu v Bruntále ve středu 15. listopadu, kde si její členové vyslechli obžalobu. Projednávání bylo neveřejné. „Prováděli jsme výslechy obžalovaných, přečetli písemné materiály a vyslechli čtyři svědky,“ sdělila soudkyně Okresního soudu v Bruntále Vladimíra Kikerlová s tím, že se obžalovaní většinou ke skutkům přiznali.

O drogových deliktech na Bruntálsku čtěte zde.

Za vinu jim není kladeno jen vaření a prodávaní drog. Ve výčtu skutků, jichž se jako jednotlivci měli dopustit, lze najít také řízení motorového vozidla bez oprávnění, porušování domovní svobody, krádež a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jeden z mužů musí například vysvětlit krádež mobilu, kterou měl spáchat vloni v červnu. Další prý řídil bez řidičského průkazu a jiný zase usedl vloni v listopadu za volant škodovky a šoféroval přesto, že byl pod vlivem metamfetaminu. Jiný se měl provinit, když kamarádům schovával chemikálie potřebné k výrobě drog.

Projednávání případu bylo odloženo na 6. května, kdy by měli dorazit další svědci.

Jedná se o druhý případ během uplynulého týdne, který má co dočinění s drogami. Policisté nedávno provedli zásah na distributory mariuhany a samotné narkomany. Dohromady obvinili dvanáct lidí ze šíření zakázané látky. Mezi zákazníky dealerů z Bruntálska a Rýmařovska patřili také řáci základních škol.