K nejúspěšnějším školám patří krnovská Základní škola na Janáčkově náměstí. Žáci, kteří se připravovali pod vedením učitelky Veroniky Pazderové, se zařadili na přední místa společně se školáky z Kozlovic a Jindřichova. Největší radost díky svým vědomostem a zkušenostem s vyhledáváním dat na internetu měla žákyně 8. třídy Veronika Kočířová, která soutěž vyhrála a získala počítač. Počítač jí v úterý 5. června předala Jaroslava Skalská, ředitelka jindřichovské školy.

„Soutěž vymyslel můj zástupce Petr Humplík a po loňském, nultém ročníku, který také vyhrála Základní škola na Janáčkově náměstí, letos proběhl regulérní první ročník. Zapojilo se do něj třicet škol z celého kraje, bylo to celkem 1161 soutěžících. Ti museli v průběhu osmi kol odpovědět na celkem osmdesát otázek z různých oblastí, například z kultury, historie, literatury nebo fyziky. Správné odpovědi vyhledávali na internetu,“ komentovala soutěž ředitelka Skalská.

Motivace hráčů uspět v soutěži byla obrovská. Kromě hlavní ceny totiž na ně čekalo dalších 44 atraktivních cen, jako digitální fotoaparáty, mobilní telefony, MP3 přehrávače nebo USB Flash. „Proto bychom chtěli touto cestou poděkovat všem sponzorům, bez kterých by se soutěž nemohla v žádném případě uskutečnit,“ uvedla ředitelka. Výsledková listina je k dispozici na webové stránce školy www.zsjindrichov.cz.