Na popud své učitelky Ivany Chramostové vyhlásili sbírku pomůcek, psacích potřeb a hraček pro děti v Keni. „Sbírka byla pořádána nejen ve škole, ale žáci páté třídy obcházeli také různé podniky a instituce. Do sbírky se tak zapojily také Městský úřad Krnov, soukromá Základní umělecká škola s.r.o., krnovská pobočka společnosti Dalkia i místní pobočky bank,“ uvedla Ivana Chramostová.

Školní pomůcky, psací potřeby a hračky darované dětmi byli předány prostřednictvím dobrovolníků Humanistického hnutí do keňské školy Rosebella Preparatory Academy a druhá část byla převezena k Viktoriinu jezeru do města Kisumu, kde dárky udělaly radost dětem školky a nižších ročníků základní školy Nyavita Nursery School.

„Celkem jsme dětem poslali přes tři sta propisovaček a ještě větší množství tužek. V zásilce byly také pastelky, barvy, bloky, omalovánky, pravítka, gumy, pexesa, plyšové hračky, pro děvčata korálky, gumičky a náramky. Klukům udělal, kromě autíček a jiných hraček, obrovskou radost fotbalový míč,“ vyjmenovala obsah zásilky Ivana Chramostová.

Keňské děti tak dostaly dárky, které jim jejich rodiče nemohou koupit. Nyní vědí, že někde v Evropě, v Česku, jsou jiné děti, které se mají lépe a které o nich vědí a myslí na ně. „Díky této akci se naše děti seznámily s tím, že ne všechny děti na světě se mají stejně dobře jako ony a že některé věci, které berou za samozřejmé, jsou pro jiné nedosažitelné. Děkujeme proto všem, kdo se na sbírce podíleli,“ zakončila Ivana Chramostová.