Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci v krnovské nemocnici čtou dětským pacientům

Červen patří čtenářům a milovníkům literatury. Celostátní Týden čtení přinesl akce, do kterých se zapojili i krnovští školáci. Například chodí číst dětem do nemocnice.

19.6.2017
SDÍLEJ:

Týden čtení si krnovští žáci prodloužili na celý měsíc. V krnovské nemocnici budou až do konce června každé pondělí a středu předčítat nejmladším pacientům pohádky.Foto: Kateřina Adami

Týden čtení vybízí mládež k předčítání, besedám a hrám. Je impulsem pro školy, školky, knihovny i veřejnost, aby se na základě vlastních nápadů zapojili do týdenního svátku literatury.

Krnovská Základní škola v Žižkově ulici pořádá řadu akcí na podporu čtenářství, ať už je to tolik populární Noc s Andersenem, besedy o knihách či vlastní tvorba žáků. Proto si žáci nenechali ujít ani Týden čtení a zapojili se do akce Čtení v nemocnici.

Vybrali si Krysáky

„Myšlenka číst malým pacientům byla do programu zavedena už v roce 2006 a od té doby se projekt Čtení v nemocnici rozšířil do mnoha měst. Přibývá dobrovolníků, kteří navštěvují nemocné děti", vysvětlila paní učitelka Kateřina Adami, proč se po dohodě s ředitelem krnovské nemocnice a primářkou dětského oddělení žákyně osmého ročníku vydaly číst dětským pacientům.

„Z mnoha titulů, které by mohly dětské posluchače zaujmout, byla vybrána kniha Jiřího Žáčka Krysáci, protože veselý příběh kamarádů ze smetiště děti znají z večerníčků. Čtení v nemocnici bude probíhat celý červen, vždy v pondělí a ve středu přijdeme potěšit děti pohádkou. Snad se nám podaří je zaujmout a pomoci jim lépe snášet pobyt v nemocnici," doplnila Adami.

Byla to také příležitost oslovit místostarostu Krnova Michala Brunclíka, který původně působil na této škole jako pedagog, aby přišel do nemocnice podpořit snahu žáků a podpořil myšlenku potěšit malé pacienty krásou čteného slova.

Kromě předčítání malým pacientům se rozhodli žáci základní školy na Žižkově ulici také zorganizovat sbírku knih pro dětské oddělení krnovské nemocnice. Do sbírky se zapojili nejen žáci, ale také učitelé. Připravili dětskému oddělení milý dárek v podobě rovné stovky knih pro děti a mládež.

Žáci na druhém stupni navíc vytvořili do knih originální záložky i s věnováním pro krnovskou nemocnici. „Vše pak bylo předáno paní primářce dětského oddělení MUDr. Marii Žaloudíkové, která měla i za děti velkou radost," uzavřela Adami.

Autor: František Kuba

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vrcholu hory Kazbegi v Gruzii. Adam Matějka úplně vpravo.

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

Jiří Doleček vydal knihu Popraviště aneb zpověď volyňského Čecha. Narodil se na Ukrajině, ve svých čtrnácti letech dal sbohem Sovětskému svazu a od roku 1947 už byl studentem krnovského gymnázia.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Myslivecká mše s ukázkou pasování

K velmi působivým mysliveckým zvykům a tradicím patří Svatohubertské mše. Díky nim se veřejnost může seznámit i s některými starodávnými mysliveckými rituály.

Měření škodlivost neprokázalo. Zápachu asfaltu se Krnov nezbaví

Poškozuje provozovna, kde se roztápí asfalt, ovzduší v Krnově? Ze dvou měření čistoty ovzduší vyplývá, že ne. Lidé bojující proti asfaltovně ale měření zpochybňují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení