Návštěva v přesné kopii hrobového komplexu a v doprovodných expozicích způsobila, že se začali zabývat starodávnou civilizací, která vzkvétala na březích Nilu daleko nad rámec učebních osnov. Pod vedením paní učitelky Kateřiny Dlouhé si sehnali veškerou dostupnou literaturu o balzamování, klínovém písmu, pyramidách, faraónech, mumiích, archeologických vykopávkách a výpravách egyptologů. Ze shromážděných materiálů připravili a výtvarně zpracovali školní výstavu, aby svým spolužákům zprostředkovali aspoň část dojmů, které na ně udělaly repliky starodávných předmětů z pohřební výbavy krále Tutanchamona v brněnské Titanic Hall.

„Musíme především poděkovat paní učitelce Markétě Ecklové, která zorganizovala výlet do Brna. Prvotní nápad navštívit výstavu vzešel právě od ní, a bylo kolem toho dost práce,“ uvedla Kateřina Dlouhá na vernisáži, na které nechyběla hudba ani proslov ředitele.

Nejvíce materiálů je věnováno Tutanchamonově hrobce, kterou děti viděly na vlastní oči na brněnské výstavě nainstalovanou přesně v takové podobě, jak ji 26. listopadu 1922 objevil Howard Carter. Přesnou kopii hrobky na putovní výstavu připravoval tým expertů za dozoru renomovaných egyptologů, aby každý mohl posoudit, proč se jí říká nejfantastičtější objev v dějinách egyptologie. Hrobka toho hodně prozrazuje o životě starých Egypťanů na tomto i onom světě, takže si všechny děti z Žižkovy ulice určitě udělají velmi plastický obrázek o této etapě lidských dějin.

Ve třídě s výstavou se v knihách, na plakátech i v kresbách školáků nejčastěji objevuje vyobrazení zlaté Tutanchamonovy masky, jejíž originál cestoval po světě v osmdesátých letech.

„ Společně s žáky, kteří navštěvují mediální výchovu, což je na naší škole volitelný předmět, připravujeme také další aktivity. Snažíme se tvořit drobnější práce, kratičké zpravodajství naší školy. Na Noci s Andersenem budeme tvořit školní časopis a krátké video. Naše drobné textíky budou k nahlédnutí na naší nástěnce,“ dodala Kateřina Dlouhá.