Z odborných předmětů letecký provoz a stavba letadel zasedl v lavici mezi zkoušející pedagogy také Lubomír Vavroš, ředitel letiště Ostrava – Mošnov. Maturující žáci museli o svých znalostech přesvědčit nejen zkoušejícího, přísedící a předsedu zkušební komise, ale zejména ředitele Vavroše. Ten si totiž z absolventů školy rovnou může vybrat nejlepší, kteří mohou získat práci na letištia postupně tak rozšířit svoje vědomosti i praktické zkušenosti.

„S krnovskou školou spolupracujeme již několik let. Žáci této školy u nás vykonávají měsíční odbornou praxi a pomáhají s odbavováním cestujících a podílí se více na průběhu letového provozu. Systém spolupráce propracováváme a je možné, aby u nás absolventi pracovali před studiem na vysoké škole například brigádně,“ řekl Lubomír Vavroš. Podle vedení školy je mezi žáky opouštějící základní školy o obor letectví obrovský zájem.

„Letectví zažívá obrovskou expanzi a proto jistě má tento studijní obor budoucnost. Naše škola učí letectví jako jediná ze všech středních škol, takže jsme zaznamenali obrovský zájem žáků o tento obor z celé republiky. Letos odmaturovalo třicet studentů, přičemž jen tři byli z Krnova. Již v září k nám do školy nastoupí pětačtyřicet žáků, kteří budou získávat znalosti v oboru doprava se zaměřením na letectví,“ řekl Zdeněk Klein, ředitel školy.

Část studentů perspektivního oboru bude pokračovat studiem na vysoké škole. Většina z nich se hlásí na technické směry. Někteří se již nyní připravují na přijímací zkoušky na Vysokou školu báňskou, kde je jeden z oborů dále zaměřen na letectví. Dle ředitele ostravského letiště již nyní několik absolventů krnovské školy pracuje na letišti. „Samozřejmě, že u nás pracuje již několik absolventů této školy. Již v lednu by mělo být u nás na letišti otevřeno nové údržbové centrum a dá se předpokládat, že uplatnění absolventů krnovské školy u nás bude daleko vyšší,“ dodal Lubomír Vavroš.