Ve zdejší školní jídelně se snaží vařit chutně a zdravě, proto se škola zapojila do celostátního projektu Zdravá školní jídelna.

Ten přináší rady, recepty a příručky v souladu s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě. Umožňuje inspirovat se u těch nejlepších jídelen, konzultovat s výživovými odborníky, a pokud školní jídelna dodržuje všechna pravidla a vaří podle zdravé výživy, může získat certifikát Zdravá školní jídelna.

A tento certifikát se podařilo školní jídelně v Rudné pod Pradědem získat. V České republice se do projektu zapojilo 120 jídelen, 36 jich už certifikát dostalo. V Moravskoslezském kraji se zapojily jen tři školy, certifikát mají zatím jen dvě.

„Celý rok jsme byli detailně kontrolování ze strany koordinátora projektu, Krajské hygienické stanice Ostrava, byly analyzovány naše jídelníčky, kontrolovány spotřební koše, zařazování a skladba potravin a podobně," uvedla ředitelka školy v Rudné pod Pradědem Zdeňka Kadláčková, která pochválila kuchařku Zoju Simonovou, na níž byl velký díl odpovědnosti.

„Přistupovala k projektu opravdu zodpovědně a profesionálně, a stálo ji to hodně úsilí," ocenila ředitelka Zdeňka Kadláčková.

Zdravá školní jídelna podle stanovených podmínek vaří z čerstvých a kvalitních surovin, vyhýbá se polotovarům a dochucovadlům, nepřehání to s kořením a solí, zajišťuje pro děti vhodný pitný režim. Namátkovým kontrolám byla podrobována i školní jídelna v Rudné pod Pradědem, například se odebíraly vzorky na výskyt soli.

A protože jídelna vyhověla všem požadavkům, převzali si zástupci školy v pátek 10. února certifikát Zdravá školní jídelna. Certifikát předaly ředitelka odboru oddělení hygieny a mladistvých Krajské hygienické stanice Ostrava Michaela Pavelková spolu s hlavní koordinátorkou celostátního projektu Karlou Rumlovou.