„V letošním školním roce byl zájem ze strany rodičů velmi vysoký. Jejich účast byla 84 %. Rodiče získali potřebné informace týkající se přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2018/2019. Zástupci SŠ rodiče seznámili s nabídkou studijních i učebních oborů, s podmínkami přijímacího řízení, se dny otevřených dveří na jednotlivých školách i s uplatněním zvolených oborů v praxi s výhledem na získání zaměstnání absolventů,“ uvedla kariérní poradkyně Helena Daňková s tím, že letos na prezentaci středních škol přijeli zástupci osmnácti z nich.

Rodiče dětí, kteří se akce zúčastnili, rozhodně nešetřili chválou.

„Na začátku nám bylo ve třídě srozumitelně vysvětleno, jak máme postupovat při podání přihlášky, dostali jsme srozumitelně napsaný manuál. V jídelně školy jsme prošli různé stánky se zástupci středních škol, kde jsme si mohli ujasnit různé věci ohledně studia na střední škole. Škola měla akci perfektně zorganizovanou, včetně občerstvení a různých rad,“ uvedla například Michaela Skarabellová s dcerou Eliškou.

Podobná slova pak zazněla i z úst Taťány Vaculíkové s dcerou Julií.

„Zúčastnili jsme se s manželem schůzky pro rodiče a děti 9. tříd pro volbu povolání. Musím za sebe říct, že mě dost překvapilo, kolik složitostí je s vyplněním přihlášky na střední školu. Učitelka měla celou schůzku dobře připravenou, kromě podrobného popisu nám rodičům i dost poradila,“ řekla Taťána Vaculíková a dodala:

„Potom jsme přešli do jídelny, kde se prezentovaly střední a odborné školy z Bruntálu, Krnova, Opavy, Rýmařova, Jeseníku, Šternberka. Milé bylo i nachystané občerstvení.“