Teplé počasí předešlých dní vystřídalo během tohoto týdne silné sněžení a pokles teplot. Provozovatelé ski areálů jsou ze slunečného počasí nadšení a zvou všechny, kdo mají lyže nebo snowboard, na sjezdovky.

Skvělé bude denní i večerní lyžování

Ve Ski Areálu Kopřivná v Malé Morávce se provozovatelé těší z přídělu nového sněhu a zvou na příjemný víkend. „Podmínky pro lyžování máme momentálně, troufnu si říct, nejlepší za celou sezonu. Napadl sníh, sjezdovka je upravená a do toho krásně svítí sluníčko, návštěvníci našeho areálu si zde určitě užijí krásný víkend," oznámil spokojeně Libor Petrů, vedoucí areálu.

Na sjezdovce stále leží od třiceti do sedmdesáti centimetrů sněhu a každý den na ně mohou zavítat i milovníci večerního lyžování to je zde v provozu od 18 do 21 hodin.

Karlov také zdaleka nekončí

Zimní sezona neskončila ani ve Ski Aréně Karlov pod Pradědem v Karlově. Na sjezdovkách leží půlmetrová vrstva sněhu a lyžaři si zde mohou užít celkem sedm sjezdových tratí tří modrých s lehkou obtížností, tří červených střední obtížnosti a jedné černé adrenalinové sjezdovky Klobouk. Každý den je v provozu také večerní lyžování u lanovky Karlovský Express od 18 do 21 hodin.

„Lyžaři, kteří přijedou na hory bez potřebného vybavení, si vše mohou vypůjčit v plně vybavené půjčovně lyžařského vybavení, kde si také mohou nechat provést profesionální servis svých lyží nebo snowboardů," dodává mluvčí Ski Arény Karel Soukop.

Jarní lyžování

Ve Ski Aréně Vrbno ve Vrbně pod Pradědem přibylo na sjezdovce přibližně deset centimetrů sněhu, provozovatelé o víkendu chystají rozloučení se zimní sezonou a poslední jarní lyžování za dětské ceny.

„Sjezdovka je upravená a připravená na poslední jarní lyžovačku, která proběhne v sobotu a v neděli, kdy budeme mít akci Celodenka za dětské ceny. V pátek a sobotu nás taky čeká poslední večerní lyžování. Poté se již budeme soustředit spíše na naši bobovou dráhu a další atrakce areny, chystáme bohatý program na velikonoční svátky," prozradila Maria Nelly Fučelová Rozmanitová, vedoucí Ski Areny Vrbno.

Přípravu na velikonoční prázdniny však nepodceňují ani ostatní ski areály, začátkem příštího týdne již budou vyhlašovat lákavé programy.

Praděd v provozu

Milovníci zimních sportů mají také stále šanci užít si lyžování poblíž nejvyššího vrcholu Moravy, Pradědu. V provozu jsou vleky Velký a Malý Václavák, vlek A a vlek C. Dvojvlek B1 a B2 je v provozu přes sobotu a neděli. Naopak lyžovat už se nedá na sjezdovce Annaberg v Andělské Hoře, provoz vleku zde skončil minulý týden.

Počasí přeje také běžkařům

Lehce mrazivé a slunečné počasí si mohou užít také běžkaři. V okolí Pradědu je čekají upravené běžecké tratě. První z nich, méně náročná čtyřkilometrová trasa se závěrečným vrcholovým stoupáním na rozhlednu, vede od Ovčárny k Pradědu.

Další nenáročná devítikilometrová trasa vede od Ovčárny na Švýcárnu a zpátky. Třetí čtyřiadvacetikilometrová trasa pro náročnější běžkaře vede od Ovčárny, přes Švýcárnu, až na Červenohorské sedlo a zpátky.

Miriam Opletalová