Krnovští skauti se rozhodli připomenout si Thinking day společně se svými polskými kolegy: harcery. Harceři tento svátek nazývají Dzień Myśli Braterskiej.

Skauti z oddílu Krnovská trojka se s harcery setkali na radnici v Hlubčicích, kde mají obsazené téměř celé spodní patro. „Akce se zúčastnilo asi padesát harcerů a harcerek. Nás bylo pár, protože jsme byli omezeni dopravou. Nejprve se konalo představení oddílů. Posezení u herbatki neboli čaje zpestřily harcerské písně a hudební vystoupení se saxofonem.

Poté jsme se vydali na prohlídku prostor, zahráli si ping-pong, zacvičili ve skautské posilovně a také společně zatancovali. Setkání završila společná fotografie. A dětem se domů vůbec nechtělo," shrnuli své zážitky skauti z Krnovské trojky.

Oslavy tohoto svátku pokračovaly i v Krnově, kde si skauti připomenuli jeho smysl. Den zamyšlení vznikl při příležitosti oslavy narozenin světového zakladatele skautského hnutí Roberta Badena-Powella a jeho ženy Olave.

Historie skautingu nebyla nezáživnou přednáškou jako ve škole, ale všechny důležité události si v Krnovské trojce osvěžili formou hry, která prověřila jejich dovedností a znalosti. Na třech stanovištích je čekaly významné osobnosti skautského hnutí: A. B. Svojsík (Mýval), Lord Robert Baden-Powell (Mišák) a E. T. Seton (Charlie).

Ti hráče prověřili v hudební oblasti, ověřili fyzickou kondici v sportovních kláních, zkusili jak zvládají orientaci v terénu, morseovku, a indiánské dovednosti jako lukostřelba či poznávání stop zvěře.