Byla mezi nimi i družina Jestřábů ze skautského oddílu Krnovská Trojka. Náročný 24 hodinový závod odstartoval brzy ráno. Družiny se nejprve utkaly v lukostřelbě, poskytování první pomoci a ve zdolání lanových překážek.

Po splnění těchto aktivit se vydaly v plné polní do terénu. Jedním z pravidel závodu je zařazení družiny do kategorie podle nejstaršího člena družiny. Jestřábi tak byli zařazeni do nejtěžší třetí kategorie, ačkoliv nejmladšímu členovi je teprve osm let.

Skauti měli za cíl absolvovat zhruba dvacetikilometrovou trasu v neznámém terénu a projít stanovené body, které byly určeny pomocí azimutu, po cestě plnit různorodé úkoly ze skautské praxe, uvařit dvě jídla na ohni a přespat ve vybudovaném přístřešku.

„Závod neprokázal pouze skautské znalosti, ale především, zda členové družin umí táhnout za jeden provaz," řekl Michael Cestr, vůdce oddílu. Výborná spolupráce nakonec krnovské družině přinesla první místo. Jestřábi důstojně reprezentovali nejen skautský oddíl, ale i město Krnov.