V Krnovské trojce už ti nejmenší skauti znají krizová telefonní čísla, vědí jak zavolat, i to, že si léky nesmí brát sami.

Starší už nacvičili stabilizovanou polohu, resuscitaci i řešení nejčastějších zdravotních problémů. A ti nejstarší už jsou absolventi zdravotnických kurzů, aby mohli své znalosti předávat dál.

„První pátek v měsíci se setkávají všichni skauti na oddílové schůzce. Od nejmladších po nejstarší se společně baví, a také často v mezidružinových závodech ukáží, v čem se zdokonalili. Protože únor byl věnován zdravovědě, byly to tentokrát základy první pomoci.

Kdykoliv nás nebo naše blízké může potkat úraz nebo nenadále může propuknout nemoc. V Krnovské trojce už víme, že není jednoduché umět si poradit ve vážných situacích, pomoct a přitom neohrozit zdraví či život," popsala Duška Cestrová činnost skautů z Krnovské trojky.

Ti měli na stránkách oddílu animovanou příručku, kde mohli seznámit s nejrůznějšími nehodami a řešením zdravotních problémů.

Věrně hrál zraněného

Před samotnou soutěží byli skauti rozděleni do tříčlenných hlídek, aby prokázali, co už ve zdravovědě zvládli. První stanoviště obsahovalo jen teoretické úkoly, ale na dalším už přišla ke slovu lékárnička a znalosti léků.

„Hrozivě vypadající stanoviště traumatologie možná zaskočilo nejmladší, ale pod vedením starších i oni překonali strach. Začali zachraňovat Matyáše Korvína, který věrně hrál těžce zraněného. V následujícím stanovišti si děti mohly vyzkoušet jak stabilizovanou polohu, tak resuscitaci na zapůjčené Andule.

Naše hlídky si vyzkoušely i transport v obtížnějších podmínkách a na posledním stanovišti hravou formou doplňovaček, křížovek, bludišť řešily další problémy týkající se zdraví," uzavřela Duška Cestrová a poděkovala rádcům, kteří pomohli závod připravit a na stanovištích dětem vysvětlili a ukázali správný postup.

Po závodě a vyhlášení výsledků skauti Krnovské trojky ještě zhodnotili práci v uplynulém měsíci a pak se jedna skupina vydala do knihovny na Noc deskových her, kde hráli a hráli a hráli až do rána. Další skupina si užila Večer deskových her v klubovně.