V sobotu od půl třetí odpoledne je v areálu skateparku připraven program zahrnující nejen oficiální otevření, ale také skateboardovou exhibici. Menší děti si mohou zařádit v hasičské pěně, která bude připravena na vedlejším hřišti s umělým povrchem.

Na kole dětem je nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí. Vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu.

Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onkologickému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Obřího martináče hrušňového - největšího evropského motýla, objevila na zahradě na Krnovsku desetiletá Anička Krušinová.
Obří motýl na Bruntálsku. Našla ho desetiletá Anička

Cyklotour Na kole dětem už se v minulosti v Rýmařově zastavila, nyní se po několika letech vrací. V sobotu 1. června přijede peloton cyklistů vedený Josefem Zimovčákem na historickém vysokém kole k areálu skateparku.

„Účastníci budou přijíždět od Horního Města a kolem třetí hodiny odpoledne by měli dorazit k areálu skateparku. Budete mít možnost prohlédnout si vysoké kolo a podpořit nadaci zakoupením propagačních předmětů,“ pozvalo občany k návštěvě město Rýmařov.