Ještě před pár dny bylo prostranství mezi tenisovou halou K3 a zimním stadionem porostlé trávníkem a cestu si tudy každodenně zkracovali nejenom sportovci, ale i řada cyklistů a pěších. Nyní je celá oblast až do 30. září uzavřena.

V rychlém tempu zde začaly práce na výstavbě celobetonového skate bike parku za tři a půl milionu korun včetně DPH. Stavařsky ne zcela obvyklá stavba je realizovaná firmou Hydro Gas Manufacture.

Dosud byly k dispozici pouze plány parku. Nyní, pár dní od začátku výstavby je již jasné, jakou podobu bude nový areál mít. Postava člověka a bagru je, v porovnání s výškou navezeného materiálu a zeminy, až překvapivě drobná. Je jasné, že přehledná plocha trávníku s keři a stromy je definitivně pryč.

Zatímco většina krnovských radních výstavbu chválí, někteří občané nad celým projektem jen udiveně kroutí hlavou.

„Trošku nerozumím tomu, proč se to staví a proč to stojí tolik peněz. Copak není v Krnově dost jiného využití a sportovišť pro dnešní mládež? Docela by mne zajímalo, co se s parkem stane za pár let, až se přestane používat a až si mladí najdou zase nějaký nový sport. Co pak bude město dělat s takovou hromadou betonu? To bude zase stát peněz, aby se místo uvedlo do původního stavu.

No, asi město ví co dělá. Snad tam nebude moc úrazů," podělil se o obavy a připomínky k prováděné stavbě pan Havlík z Krnova.

Anna Dohnalová

Raketovým tempem postupují dělníci při výstavbě krnovského skate bike parku.