Dnes je v Klubu 168 členů, nejvíce z Bruntálu a Krnova. A není to záliba jen pro starší generace, nejmladší člence je jednadvacet let, nejstarší má 92 roků.

Klub každý rok organizuje zájezdy pro členy i jejich přátele. Jsou tématicky zaměřeny například jeden do polských zahradnictví pro nákup rostlin, tématické zájezdy do různých koutů republiky a okolních států, vždy s návštěvou několika skalek,“ uvedla členka Klubu Miluše Hejsková.

Jeden ze zájezdů se jmenuje Neznámo. „To členové opravdu nevědí kam jedou a co uvidí. Vždy jsou v programu návštěvy skalek, které jsme dosud neviděli. Během existence klubu jsme procestovali Evropu od Norska přes Alpy, Dolomity až po Turecko.

Bylo to více jak dvacet států,“ vysvětlila Hejsková. Na výsledky práce pěstitelů z Klubu skalničkářů Campanula se mohou zájemci přijít podívat na každoroční výstavu v atriu Kulturního střediska v Bruntále na Dukelské ulici.

Výstava se letos uskuteční ve čtvrtek 13. a pátek 14. května od 9 do 17 hodin. Lidé uvidí bonsaje, stromky a miniskalky v nádobách a různé jiné výpěstky. A samozřejmě zde budou skalničky a rostlinky ke koupi.