Skvělé podmínky pro lyžování nabízí přes teplejší počasí v údolích zimní lyžařské areály v Jeseníkách. Bobovou dráhu i sjezdovku s téměř půl metrem sněhu si mohou lyžaři užít ve vrbenské Ski Areně. Od 18 do 21 hodin večerní lyžování. Totéž platí na Annabergu nad Andělskou Horou. Tam na sobotu připravili veřejný závod družstev.

„Závod je určen pro různé firmy, spolky, rodiny a jiná lyžařská seskupení. Startovat mohou družstva o čtyřech nebo pěti členech, z nichž tři nejlepší dosažené časy se budou sčítat," řekl provozovatel areálu Petr Drápala. Přihlášky mohou zájemci podávat od 9 hodin, závod začne v pravé poledne a pořadatelé vyhodnotí pět nejrychlejších družstev.

Dárek ženám

Den plný zábavy si v sobotu mohou užít rekreanti ve Ski Karlov. Začíná v 11 hodin lyžařským karnevalem, který nabízí vlek zdarma všem maskovaným lyžařům. Ve 13.30 hodin zahajuje Veřejný závod mládeže v obřím slalomu, určený od nejmenších až po středoškoláky.

Současně bude probíhat Mistrovství lyžařských pedagogů v obřím slalomu. Veřejný závod dospělých se koná od 19 hodin, o dvě hodiny později spustí ohňostroj. Závody proběhnou v centrálním areálu Karlov, na vlecích U Pradědu a Katrák.

Všechny dámy bez rozdílu věku mohou na svůj svátek – Mezinárodní den žen – v Karlově pod Pradědem využít zajímavé slevy. „V celém karlovském údolí, v areálech Ski Karlov, Myšák i Kazmarka, mohou jezdit za dětské jízdné. K tomu od nás dostanou malý dárek," potvrdil Karel Soukop, mluvčí areálu Ski Karlov.

Akce platí výhradně v neděli 8. března. V Karlově leží teď na sjezdovkách okolo šedesáti centimetrů sněhu.

Ideální počasí

Fungují i areály Avalanche a Čerťák v Horním Václavově nebo v Karlově Studánce. Ideální slunečné počasí s teplotami kolem nuly láká taktéž do nejvyšších pater Jeseníků.

Na sjezdovkách na Ovčárně je aktuálně sněhu na metr a půl, a lyžaři se mohou spolehnout, že jde o sníh ryze přírodní. „V provozu máme lyžařské vleky A, B, C, Velký a Malý Václavák," potvrdil Josef Figura, provozovatel vleků na Ovčárně.

Na své si samozřejmě přijdou také běžkaři. Běhat se dá například okolo Nové Vsi u Rýmařova, kolem Dolní Moravice nebo v Sokolovské ulici v Rýmařově. Upravená trasa čeká na návštěvníky Jeseníků na trase z Ovčárny na Švýcárnu a na Praděd.

Největší baštou běžkařů jsou ale Malá Morávka a Karlov pod Pradědem. Tam si mohou užívat přes šedesát kilometrů tras, vedoucích třeba na Mravencovku a Alfrédku, do Nové Vsi nebo na Hvězdu.