Spousta obdivovatelů se sešlo na Silvestra na svahu vrbenského vleku nad penzionem U Hradilů, kde kopec sjížděli závodníci na svých závodních exemplářích. Zajímavým zpestřením akce byla jízda historického kola anebo pivní lodi. „Letos jsme si připravili staré historické kolo. Chodíme každým rokem, protože nás to baví a je tu příjemná atmosféra,“ pochlubil se velitel posádky historického kola Kamil Chovančák. „Byl to náš jednorázový nápad. Když sjezd už je tolik roků organizovaný, tak jsem se rozhodl, že se přijdu podívat a udělám něco většího, než co tady každým rokem bývá,“ dodal řidič pivní lodi Radek Flajšman.

Nechyběli různé sáně, boby, hrnce, pekáče, dřezy a další pojízdné stroje. „Zase tradičně pořádáme silvestrovský pekáč, který už je deset let, a myslím si, že kdo tu byl a všechno viděl, tak se mu to líbilo a stálo to za to,“ řekl předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Vítězem jubilejního ročníku se stala posádka na historickém kole v čele s Kamilem a Lucií Chovančákovými. „Strašně jsem se bála a z toho jsem se málem počůrala,“ legračně se pochlubila Lucie Chovančáková. Cenu si odnesla i pivní loď a další silvestrovští jezdci. Děti byly organizátory obdarovány sladkou odměnou, bohatými cenami a také teplým čajem. Dospěláci zase dostali čas s rumem.

Spolek Přátelé Vrbenska se těší na své další akce, které i letos chce zorganizovat. „V roce 2012 bychom chtěli naše hlavní akce znovu určitě uskutečnit, ale záleží na dostatečném množství finančních prostředků, které musíme ještě do té doby obstarat,“ závěrem dodal předseda Karel Michalus. Všichni se můžou těšit na Lesní slavnost Lapků z Drakova, Dlouho noc a spoustu dalších akcí.

RADEK VRÁBLÍK

Zdroj: Youtube