„Celý týden před Vánocemi tu byla inverze. U dolní stanice lanovky panoval desetistupňový mráz, zatímco o 225 metrů výš u horní stanice se rtuť usadila i v noci na dvou stupních nad nulou. Teprve v pátek večer jsme mohli spustit sněžná děla i nahoře. Zahájení v sobotu se tak nedalo stihnout,“ vysvětlil zdržení Jaroslav Podzimek, ředitel společnosti Desná, která nejnovější areál v Jeseníkách vybudovala.

Zatím se lyžuje jen na delší a mírnější modré sjezdovce a na svahu pro děti. Na prudké červené ještě není dostatek sněhu. Sníh zatím chybí i na vyznačených běžeckých trasách, které vedou od horní stanice lanové dráhy kolem vrcholu hory Ucháč. První den provozu si nenechalo ujít jen několik desítek lyžařů, takže žádné fronty se nekonaly a bylo výhodné koupit si časovou jízdenku. Otočit celý okruh stíhali lyžaři za dvanáct minut. Ve středu už se u nástupu na lanovku tvořily malé fronty.

„Byli jsme zvědaví, jak to tady vypadá, protože dobře známe všechna střediska v Jeseníkách. V horní polovině svahu je sníh trochu ledovatý, ale spodní část nemá chybu. Až se zlepší sněhové podmínky, bude Přemyslov opravdu skvělý,“ pochvaloval si Antonín Kozák, který si přijel s přítelkyní zalyžovat do Přemyslova ze Šumperka. Chválou nešetřil ani Radomír Strnad ze Sobotína, jenž přijel o Vánocích na lyže s celou rodinou.

„Potěšil nás bufet i s posezením v polovině sjezdovky a taky ostatní služby na úrovni. Synovi se uvolnil šroubek na vázání a ve skiservisu mu to hned opravili,“ řekl Strnad. Přemyslov má nejdelší sjezdovku na Moravě. Modrá sjezdovka je dlouhá dvanáct set metrů.