Na Pradědu se také 1. ledna 2018 od 10 do 14 hodin budou rozdávat účastnické listy, upomínkové předměty a  pěkná razítka na novoroční pohlednice.

„Už několik let z Krnova nevypravujeme speciální spoj. Také tentokrát pojedeme autobusem, který odjíždí z autobusového nádraží v 7.30 hodin. Vyveze nás až k Ovčárně. Na zpáteční cestu se vydáme v 15.30 hodin z Ovčárny, a do Krnova autobus přijíždí v 17.10 hodin,“ uvedl za pořadatele předseda krnovského odboru KČT Alois Vaněk.

VÝLET NA ZŘÍCENINU

Ten, pro koho je to z Krnova na vrchol Jeseníků příliš daleko, ale přesto si chce na Nový rok udělat příjemnou procházku po vánočním a silvestrovském maratonu, může absolvovat Novoroční výstup na zříceninu hradu Šelenburku.

Také tento výstup pořádá KČT, odbor Krnov. Organizátoři na zřícenině budou čekat od 9 do 13 hodin. Pro svou nenáročnost je tento výšlap vhodný i pro seniory a rodiny s dětmi. Místo startu si účastníci zvolí podle svého uvážení.

Oba výstupy na Praděd i na Šelenburk jsou součástí celostátní turistické akce Novoroční čtyřlístek. Její myšlenkou je na Nový rok udělat čtyři dobré skutky: jít na výlet (překonat svou pohodlnost), pozvat na něj někoho ze svého okolí (udělat radost někomu z bližních), poznat kus přírody (kousek vlasti vychutnat vlastními smysly) a přispět potřebným.

Jde o příspěvky ve výši 20 korun, které budou vybírat turisté jak na Pradědu, tak na Šelenburku. Výtěžek je určen na vyznačení a úpravu turistických tras pro lidi s postižením a vozíčkáře. KČT již postavil takových bezbariérových tras třináct. V Moravskoslezském kraji jsou dvě, a to v Hrabyni a v Klimkovicích.

KČT odbor Krnov na rok 2018 připravuje také množství sobotních výletů a své tradiční akce. Patří k nim 15. ročník Zimního táboření na Strážišti v Úvalně, 18. ročník turistického pochodu Po sopkách Bruntálska, 7. ročník Májového setkání na Hraničním vrchu u Města Albrechtic, nebo 53. ročník Krnovské padesátky, kterou lze zdolat pěšky nebo na kole.

Výšlap k Mirkovu prameni

Poslední den v roce se mohou zájemci vydat ve Vrbně pod Pradědem na netradiční túru, na silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni.

Zahájení je v neděli 31. prosince ve 13 hodin u kašny na náměstí Sv. Michaela. U Mirkova pramene dostane každý účastník novoročenku s pamětním razítkem a doušek něčeho na zahřátí. Na řadu přijde i vypuštění velkého balónu s novoročním přáním.

V nedaleké restauraci Andělka ve Ski Aréně Vrbno je od 15 do 16 hodin připravena zábava s hudební skupinou SAH Krnov, v tombole mohou šťastlivci mimo jiné vyhrát i cenu – dvanáct lahví sektu.

Vítáni jsou účastníci v kostýmech, lidé zde určitě uvidí pořadatele ze spolku Přátel Vrbenska jako dvanáct měsíčku s Maruškou.

Na Uhlířský vrch

Začátek nového roku si v Bruntále nelze představit bez novoročního výstupu na Uhlířský vrch. V pořadí 28. ročník se uskuteční v pondělí 1. ledna, společný odchod je v 10 hodin od Kobylího rybníka. Na Uhlířském vrchu bude opět otevřen kostel od 9.30 do 12 hodin.

Účastníci mají šanci získat třetí z nové série pohlednic k novému roku, které k této příležitosti vydává pořádající Klub Za starý Bruntál. Autorkou je tentokrát Kateřina Olejníčková.